…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

Blogijast

  • Kes ma olen? Sander Säde. Töötan programmeerijana.
  • Miks ma blogin? Eelkõige iseenda jaoks. Tunnen puudust kirjutamisest – ja blogi pakub selleks võimalust. Samuti saan siia “maha kirjutada” teemad, millega muidu käiksin teistele närvidele.

kes

 • Kellele ma blogin? Eelkõige iseendale. Kui kellegile teisele huvi pakub – tore.
 • Millest ma blogin? Sellest, mis mulle huvi pakub või südamel on. Elukutsest lähtuvalt ehk eelkõige arvutitega seonduvast, aga küllab lipsab siia postitusi ka loodusest, raamatutest, fotograafiast ja muustki, millega mul on tihedamalt kokkupuudet. Pahatihti kipuvad mu postitused ehk rohkem artiklite kui blogipostide moodi olevat, aga loodetavasti lugejad liialt ei pahanda.
 • Blogi? Jätan endale õiguse kustutada kõik kommentaarid mida soovin, eelkõige ilma põhjenduseta asju maha tegevad või inimesi laimavad käkerdised. Mine nendega parem Delfi lehele, seal on lolle juba ees ootamas.
 • Kontakteerumiseks:

11 kommentaari »

 1. Sander, Sooviksin Sinuga rääkida. Kuidas saan Sinuga ühendust?
  Kairi

  Kommentaar kirjutas Kairi — 2007-07-25 @ 11:37:49 | Vasta

 2. Siinsamas saad näiteks. Või Wikipedias on “E-mail to this user”, kui Sa ei taha teadet mu talk page‘le jätta.

  Ah jaa, sa oled selle kommentaari teinud IP’lt 195.80.96.209 – mis on ka blogipostis mainitud IP. Loodetavasti Sa ei ürita nüüd hakata väitma, et Sina ei ole asjaga seotud…

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2007-07-25 @ 12:19:26 | Vasta

 3. Sander,
  Mina olen Jan Eesti Päevalehest. Soovin Sinu blogis käsitletud infot selleteemalises väikeses uudisloos kasutada. Kas võib?

  Kommentaar kirjutas jan — 2007-07-25 @ 14:15:35 | Vasta

 4. Jah, võib ikka – aga palun loe kommentaarid ka läbi, seal on täiendavat infot. Loodetavasti ei tule sellest uudisloost Wikipediat halvustav uudistükk.

  Iseenesest kena, et EPL’ist küsitakse – Postimees seda ei teinud, ehkki üleval olevale Creative Commonsi tagile klikkides oleksid nad teada saanud, et Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.5 ütleb “Noncommercial. You may not use this work for commercial purposes.” – ja Postimees Online on kindlasti kommertsiaalne koht. Loomulikult oleksid nad selle loa küsimisel saanud.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2007-07-25 @ 14:22:04 | Vasta

 5. Tere!

  Sirvisin täna Google Reader’i abil kogu su blogi läbi, leidsin päris mitu huvitavat postitust, mida lugeda. Tore, et mulle Deus Ex’i meelde tuletasid, see oli tõesti lahe mäng, kuigi ma eriti kaugele selles ei jõudnud, olin siis paras poisinolk ka. Sinu blogis jooksevad läbi mitmed teemad, mis ka mulle huvi pakuvad – ulmekirjandus, programeerimine, loodus jt. Siit ka üks küsimus – kas blogi pealkiri pole selle kõige jaoks veidikene vale?

  Tervitades,

  uus lugeja Tanel

  Kommentaar kirjutas TD — 2008-01-23 @ 15:19:12 | Vasta

 6. Tänan huvi ja heade sõnade eest.

  Aga miks sa arvad, et pealkiri pole sobiv? Pakuks, et üle poole postitustest on IT-ga seotud; kui humoorikad lühipostitused välja arvata, siis veelgi rohkem. Ning samuti pole blogi pealkiri minuarust kuigi oluline… sisu on olulisem.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2008-01-23 @ 15:38:31 | Vasta

 7. Lisa mind palun Live messengeri (kristo@hai.ee) või Skype (c2chris) kontaktidesse. Siis räägin lähemalt.

  Tänan!

  Kommentaar kirjutas Kristo — 2008-01-29 @ 18:52:56 | Vasta

 8. Päris raske on su kontakti leida siit või kusagilt mujalt, mudiu oleks sulle kutse saatnud e-mailiga, kuna muud kontakteerimisvõimalust pole, siis viskad ehk pilgu peale :) ja astud estmaspäeval läbi: http://www.momoestonia.com/

  head,
  Priit

  Kommentaar kirjutas priit — 2008-03-13 @ 17:45:35 | Vasta

 9. Tänan kutsumast, otsustan oma osalemise ilmselt homme – negatiivse asjana tuleb meelde Olümpia konverentsikeskuse kohutav kohv, halvim mida ma elus joonud olen. Panen oma meiliaadressi ka kuhugi ülessepoole…

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2008-03-13 @ 21:16:30 | Vasta

 10. Nägin blogi juhuslikult ja mul oleks üks küsimus-

  kas teil netipoodidega on kogemust?

  Kui poodidel on kassasüsteem ehitatud Microsoft SQL Database peale, jutt on siis tavalisest paarist poest, kus inimene ostab kauba ja maksab.Ja oleks vaja teha ka netipood-

  ja siis on küsimus-

  kes netipoodi saab panna “rääkima” selle kassasüsteemiga st en poetöötaja kes on tööl saab selle SQLi kassapildis avada mingi nupu ja seal näeb ta netipooodi saabunud tellimusi ka ja saab neid administreerida.

  (Netipoe tellimusi poest ei täideta. Need lihtsalt suunatakse edasi just selle kauba siia poodi tarninud tootjale. Poed ise on vaid tellimuse vahendajad)

  Keegi inimene, kes egeleb SQL koolitustega arvas, et see mōte on mōttetu, et milleks.

  Aga ma saan poeomanikust aru, ta vaatab praktiliselt:

  1.ta ei taha netipoodi tulnud tellimusi oma töötajate tavalisse töömeili boksi – ta tahab eraldi liini selleks
  2.ta ei taha et töötajatel on veel üks meiliboks, kellelgil pole aega seda avada ja sellega tegeleda-pood on ju avatud ja kunded käivad
  3.kui kassapildil on ikoon miks plingib vōi näitab, et “siin on uudist” – siis läheb poemüüa sinna sisse ja administreerib selle tellimuse.
  4.Netipoes müüdud kaup ei muudags kassasüsteemis näidatavat laoseisu, netipoes tellitud kaubad läheksid tarnijatelt otse- poed vaid kasseeriksid sisse vahekasumi.

  M.Ihlebakke

  Kommentaar kirjutas Margit Ihlebakke — 2013-12-24 @ 11:43:16 | Vasta

  • Jah, ma ei näe seal tehniliselt absoluutselt mingeid probleeme. Muidugi, mõistlik oleks kassasüsteemi-poe-andmebaasi vahele ehitada üks veebiteenus, kus saaks äriloogikat, valideerimisi jne teha.

   Kommentaar kirjutas Sander — 2013-12-28 @ 20:12:06 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: