…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2012-04-12

Itaalia. 18. märts: Bologna

Filed under: Reisid — Sander @ 13:32:00

SS187768SS187755

Enne Firenzest ära sõitmist käisime Michelangelole pühendatud väljakul, kus asub ka Taaveti pronkskoopia. Sealt avaneb fantastiline vaade Firenze kesklinnale, mis öösiti olevat veelgi parem. Kahjuks oli ilm sel hommikul üsna udune, nõnda et häid pilte ei saanud.

Suveniiriputkades müüdi ka selliseid lõbusaid Taaveti-teemalisi boksereid (vt paremal). Tagantjärele on täitsa kahju, et ma neid omale ei ostnud. Lisaks olid saadaval ka samateemalised köögipõlled.

Ostsin sealt siiski kaks T-särki, osalt seetõttu et puhtad särgid kippusid otsa saama. Ühel särgil Vitruviuse mees ja teisel Aadama loomine. Viimasega sarnane särk mul tegelikult oli – aga sel on jumal asendatud tõeliselt jumaliku olevusega.

Teel Bolognasse sõitsime üle Apenniinide, kus madalad pilved olid eristamatud udust.

Bologna

OudekkiLooneBolognas olid usinad eestlased organiseerinud Itaalia eestlaste kokkusaamise – või noh, õigem oleks öelda, itaallastega abiellunud eestlannade kohtumise. Oma blogis on sellest kirjutanud üks korraldajatest Sirli, teine korraldaja oli Oudekki Loone (paremal).

Alguses sõime pikalt-pikalt traditsioonilist Bologna toitu, millest enamus oli tõesti hea. Polenta, mis on põhimõtteliselt maisipuder, kohalikud singid ja nii edasi.

Alles pärast kolme saime linnaekskursioonile – muidu poleks see probleem olnud, aga meie seltskond pidi veel samal päeval ligi nelisada kilomeetrit tagasi Rooma sõitma. Ilusa laulva itaalia aktsendiga tegi Oudekki meile väga huvitava ja detailse lühikese linnaekskursiooni, suur tänu selle eest!

Bologna mulle meeldis, samamoodi nagu Firenzegi. Linn oli puhtam, tänavail nänni pähe määrivaid musti oli vähe, oli isegi autojuhte kes suunatuld kasutasid. Mõnes mõttes meenutas vana ülikoolilinn Bologna samuti ülikoolilinna Tartut.

Loomulikult, paari tunniga saab vaid kiire ülevaate – ka Bolognas võiks palju-palju pikemalt olla ning palju-palju rohkem näha.SS187810

Bologna peaväljakul asub maailma suuruselt kuues kirik, San Petronio Basilica. Gooti stiilis basiilika oli Santa Maria degli Angeli e dei Martiri kõrval üks ilusamaid kirikuid sel matkal. Mingil põhjusel oli ses basiilikas pildistamine keelatud, mis tundus üpris arusaamatu. Salakesi sai siiski päris mitu pilti tehtud.SS187821

Tõeline Bologna patrioot Oudekki rääkis ja näitas meile paljutki, kuhu “tavalised turistid” ei satu – näiteks tänaval müüris olev auk, kust sai pilku heita (praegu tühjale) kanalile. Nagu selgus, Bolognas on palju kanaleid, neist enamik täies ulatuses maa all – veega täituvad need vaid siis, kui mägedest lumesulamisvesi alla jõuab.

Oluliselt masendavam oli kuulda 1980. aasta pommist Bologna raudteejaamas mis tappis 85 inimest, sealhulgas palju lapsi ja noorukeid. Ehkki terroristid saadi küll peagi kätte, siis täit selgust ses asjas ei ole – tugevad kahtlused on Itaalia salateenistuste seotuses terrorismiaktiga.

Mõrvatute mälestuseks on pommi lõhkemise kohas, Bologna rautejaama seinas, sellest tekkinud auk ning lohk põrandas. Ka on üks kahest tänavapoolsest kellast, mis plahvatuse ajal seisma jäi, alaliselt näitamas pommi lõhkemise aega, 10:25.
SS187836
Sõitu tagasi Rooma alustsime alles veidi enne seitset. Koos pausidega viis tundi pimedas kestnud sõit oli väsitav, hoolimata sellest et mina roolis ei olnud.

Advertisements

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.