…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2011-08-08

Augustibluus 2011

Filed under: Muusika — Sander @ 16:41:43
Tags: ,

IMAG0316 Sel aastal sai esmakordselt käidud Augustibluusil Haapsalus. Üldmulje jäi päris kena (hoolimata vähem kui poolest tunnist unest kahe päeva kohta), vaid korralduse ja esinejatevalikuga oli küsitavusi.

Säästuprogramm?

Esinejatest väga paljud mängisid muusikat, millel ei olnud bluusiga mitte mingit pistmist. Kas nad olid tõesti lihtsalt nii odavad? Ülejäänutest enamik mängis rütmibluusi või bluusrocki – ning puhast deltabluusi ei mänginud kahjuks keegi.

Esimese päeva esinejatest jätsid hea mulje Vladimir Rusinov & The Jumping Cats – seda seni, kuni Vladimir ei laulnud. Kahjuks tal lauluhäälega just kõige parem sõbrasuhe ei olnud. Meeldivana jäi meelde Hey Joe, mis minu kõrva järgi oli noot-noodilt Deep Purple versioon.

Fernando Noronha & Black Soul mängis üsna agressiivset bluusrocki, kuid neid oli kuulata täitsa mõnus; Kirk Fletcher jättis alguses üsna hea mulje, kuid kahjuks olid kõik lood omavahel sarnased.

Äärmiselt ebameeldiva mulje jättis, et festivali kavas oleva Taavi Peterson & The Doors tribute kontserdile pääsu eest nõuti lisaraha ka siis, kui festivali pass oli olemas. Täiesti arusaamatu ja nõme liigutus, häbi korraldajatele. Festivali passiga peab saama kõikjale, mis on kavas!

IMAG0329 Festivali põhilava oli Haapsalu linnuses. Kontserdipaigana on see fantastiline, just õhkkonna poolest. Lava oleks võinud vahest veidi kõrgem olla, kuivõrd ju amfiteatri tõusu platsil ei ole.

Teise päeva muusikaline osa algas “Selveri laval”. Sõitsime sinna… ja lava ei kusagil. Parkisime siis ja ootasime kuni hakkasid soundcheck kostma.

Selgus, et “Selveri lava” on lihtsalt kaks kõlarit supermarketi sissepääsu juures. Kohas, kus inimesed oma ostudega ringi kõnnivad. Lihtsalt esinejate mõnitamine – eriti, kuna linnuses ei esinenud samal ajal keegi. Linnuses on suur ja väike lava – oleks võinud ju selle ukse kõrval mängimise asemel sinna väiksele lavale panna esinema…

IMAG0334 Selveri juures jättis üllatavalt meeldiva kogemuse Eesti coveribänd Tulv. Nad mängisid igihaljaid rockihitte; lauljataril olid ilusad jalad ja veel ilusam hääl. Nemad oleks küll kindlasti võinud linnuses väiksel laval olla, ajatäiteks enam kui piisav.

Teine “Selveri lava” esineja oli The Tomahawck Brothers. Neile sobis see lava küll ja küll.

Pealava esimene esineja oli Jo’Buddy & Down Home King III, kes küll mängisid bluusitaolist muusikat, kuid ma pole veel iial näinud et live-esinejasse nii külmalt suhtutaks. Kui esinemine lõppes, siis läbis rahvast kollektiivne ohe – lõpuks ometi läbi! Täielik möödapanek korraldajate poolt.

Vaigla Bros feat. Kaire Vilgats & Raivo Tafenau tegid sellist jatsu, mida on kindlasti huvitav mängida… aga surmigav kuulata. Paar lugu olid siiski suht kenad. Kaire Vilgats oleks võinud lood ära õppida.

Päeva ning festivali parim esineja oli USA perebänd (kaks venda ja õde) Trampled Under Foot. Keeruka perenimega “Schnebelen” esinejad olid tasemel, naislaulja/bassisti hääl oli fantastiline. Mängiti nii omaloomingut kui ka bluusiklassikat, samuti Led Zeppelini (ansabli nimi tulebki Led Zeppelini loost). Väga nauditav elamus.

Augustibluusi lõpetas lennukiga kohale toodud Tõnis Mägi. Standardne Tõnis Mäe kontsert, ei ole suurt midagi kiita ega laita.

Kokkuvõtteks… veidi pettusin, ilmselt kuna ootused olid kõrgemad kui reaalsus. Korraldajad suudaksid-võiksid paremat tööd teha nii organiseerimise kui ka esinejate poole pealt. Kui kunagi on mõni/mõned huvitavamad esinejad, siis võiks küll uuesti minna, muidu vist ei ole soovi.

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.