…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2011-06-22

ITL kutsub ära esindajad Eesti Interneti Sihtasutuse nõukogust

Filed under: Eesti,Infotehnoloogia — Sander @ 11:02:47

Eesti Interneti SA logoTäna hommikul tuli uudis, et Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit kutsub oma esindajad ära Eesti Interneti Sihtasutuse nõukogust (Postimees, Delfi).

Põhjendustena toodi ära suuresti sama, mida Eesti Interneti Kogukond on juba pea aasta aega rääkinud – sihtasutus kasutab ära oma monopoolset seisundit, määrates Eesti .ee domeenidele  ühe kalleima hinna Euroopas, seejuures on antud sihtasutuse kulud üpriski ebaselged – et mitte öelda hämarad. Rääkimata täielikust infosulust – EIS keeldub tunnustamast isegi avaliku teabe seadust (pdf).

Lisaks paistab et juhatus ei kuulanud ka nõukogu, soovides viimast näha pigem kummitemplina, mitte oma tegevuse suunajana. Nõukogu ei saanud isegi selgitusi domeenide tasumäära kujunemise kohta!

Mis saab edasi?

Loodetavasti ei õnnestu ETL’i esindajate avaldust mati alla lükata, nagu “suvalise” Kogukonna arvamusi. ETL on siiski EIS’i asutajaliige ja suht auväärsete liikmetega organisatsioon. Tahaks loota, et sihtasutuse juhatus (Marek-Andres Kauts ja  Jaak Lippmaa) astub ise tagasi. Sihtasutuse palgaliste töötajate arv langetatakse reaalselt vajaliku tasemeni (juhataja, sekretär, kaks serveriadminni) – kes kõik palgatakse avalike konkurssidega, mitte ei võeta kosmeetikust nõunikke Lõuna-Ameerika reisidele…

Ehk hakkab EIS’i finantstegevusega tegelema Finantsinspektsioon – ja vajadusel ka majanduspolitsei. Viimasel juhul peaks ka kogu selle käki kokkukeeraja – majandusminister Juhan Parts – kindlasti tagasi astuma.

Samas, rong on suuresti juba läinud. pri.ee on samahästi kui surnud, hauast tagasi seda ei too, ükskõik kui palju kretiinset “materjal on ju serverites alles” väidet ei korrataks. Paljud .ee domeenid on kadunud või kolinud .com ja .eu peale. Poole aasta pealt ilmselt domeeni hinda ka ei muudeta. Ehk saab miinimumina vähemalt avalikkus probleemist teadlikumaks.

Elame, näeme.

Advertisements

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.