…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2011-02-03

White Stripes läheb laiali

Filed under: Muusika — Sander @ 17:04:55

White Stripes teatas eile ametlikult oma laialiminekust (Washington Post, MTV). Eriline šokk see muidugi ei ole – bändi viimane album, Icky Thump, ilmus 2007.

Aga kahju on ikkagi. White Stripes oli üks vähestest eelmisel kümnendil esilekerkinud bändidest, mis suutsid minu jaoks tõesti head muusikat teha – nende do-it-yourself postpunk sisaldas elemente bluusist, music hallist jm. Ning mis põhiline – see ei olnud stuudios purki pandud steriilne konserv a la Britney Spears, White Stripesi puhul oli tunda kuidas muusika tegemist nauditakse; kuidas mängitakse ideede, sõnade ja meloodiatega.

Jack White sai minu jaoks arusaadavamaks läbi filmi It Might Get Loud (2009) – tema muusika bluusijuured ja filosoofia. Soovitan soojalt seda Jimmy Page, The Edge ja Jack White kitarrimängimise-filmi vaadata, kasvõi ainult Jimmy Page mandoliinimängimise stseeni tõttu. Lisaks sai filmist mulle selgeks, miks U2 muusika kõlab igavalt ja steriilselt, kasvõi võrreldes Led Zeppelini ja White Stripesiga.

Kahjuks Jack White teised projektid – The Raconteurs, The Dead Weather ja sooloasjad – minu jaoks nii huvitavad ei ole. Kas võimaldas muidu tagasihoidlik Meg White tuua Jackist välja parima või oli asi milleski muus – Racounteurs ja Dead Weather on lihtsalt igavad kuulata.

Lõpetuseks ka kaks videot – teine neist on It Might Get Loud algus, kus Jack White teeb ise kitarri.

Advertisements

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.