…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2010-08-05

Inception

Filed under: Filmid — Sander @ 11:56:03

Inception poster

Kui mõne aja eest kinos Inceptioni trailerit nägin, siis irvitasin sõbrale, et see on üks film, mida ma kindlasti vaatama ei lähe. DiCaprio taas kord üritamas oma pretty-boy imidžist lahti saada, tehes n-ö “tõsist” filmi. Lisaks… unenägudes info varastamine, how lame is that?!

Kuid hiljem hakkas igalt poolt tulema kiitvaid arvustusi. Kümnendi üks paremaid ulmefilme, suurepärane stsenaarium, suurepärane muusika jne. Ning need arvustused tulid inimestelt, kelle arvamusi ma sageli jagan või vähemalt pean oluliseks.

Nii saigi eile kinos käidud – ja ma pean ütlema, et film oli tõesti hea, ootamatult hea. Jah, stsenaarium oli kohati ülekonstrueeritud; jah, loogikaaugud olid elevandisuurused; jah, DiCaprio esitus oli nõrgem kui kaas-staaridel (film oleks ainult võitnud vanemast/paremast näitlejast tema rollis). Kuid muusika oli hea – ega Hans Zimmer kehva muusikat teegi, sageli on tema muusika parem kui film ise (Pirates of the Caribbean-triloogia).

Sisu… ette seda ära rääkida ega ümber jutustada pole mõtet, kuid see on piisavalt kiire ja keerukas, hoolimata sellest et idee pärineb Piilupart Donaldi koomiksist.

Ära peab märkima ka eriefektid, eriti Joseph Gordon-Levitt’i (Arthur) muutuva gravitatsiooniga ning kaalutuses toimuvad võitlused. Kui keeratavat ruumi on kasutatud kinos juba enne Teist Maailmasõda, siis selles keerlevas koridoris toimuva võitluse koreograafia on efektiivne, kiire ning täiesti omaette tasemel – sellist ei ole enne nähtud. Unemaailma keeramine-pööramine-painutamine oli kena, kuid ei midagi erilist.

Halva poole pealt ei saa ära märkimata, et sain omale topsi Coca-Cola-kanistri põhja. Kui muidu on selle mullijoogi suhkrusisaldus 12% kanti, siis selles põhjas oli küll pigem 50% ligi, uskumatult lääge siirup. Ning CC Plazal paistis jää ka otsas olevat. Aga filmi kvaliteeti see küll ei mõjutanud.

Kokkuvõtteks – seda filmi tasub vaadata, üle pika-pika aja üks hea film kinodes. Loodetavasti ei hakata filmile järgesid vorpima, a la Matrix.

Boonusena, Zimmeri väike trikk filmi muusikaga:

Advertisements

3 kommentaari »

  1. Kariibi mere piraatide 1. osa muusika (ja triloogia läbivad teemad) kirjutas siiski Klaus Badelt. Vähemalt ametliku versiooni kohaselt. :)

    Kommentaar kirjutas Spider — 2010-08-05 @ 17:27:55 | Vasta

    • Zimmer on märgitud kui “uncredited” esimese osa kohta.

      Kommentaar kirjutas dukelupus — 2010-08-05 @ 18:11:21 | Vasta

  2. Kommentaar kirjutas Leks — 2010-08-10 @ 08:52:12 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.