…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2010-06-25

Sandisk Sansa Clip 8GB

Filed under: Isiklikud,Muusika — Sander @ 11:12:13

Allpool olev postitus on mul pea aasta draftina istunud – aga mu kogemused selle mp3-mängijaga on jätkuvalt äärmisel positiivsed. Ainukese märkimisväärt asjana – pärast firmware uuendamist oli hääletugevus äärmiselt vaikseks muutunud, vaevalt kuulsin et midagi üldse mängib. Sellest sai aga üle regiooniks “World” panemisega – Euroopa kõrvasid kaitstakse ilmselt rohkem.


Kuivõrd viimasel ajal on saanud trenni märksa tihedamini teha kui ennist (ehkki squashi vaid korra nädalas), siis otsustasin omale uue mp3-playeri osta. Mul on raskevõitu lihtsalt mitte midagi tegemata masinate peal “nühkida”, ikka tahaks et ajul mingi tegevus oleks, rohkem kui vaid oma mõtted. Peale selle, hea kui miski viib mõtted eemale väsimusest, aeg lendab ka märksa kiiremini.

Mp3-mängijale olid mul aga kindlad nõuded:

  1. Standardne (mini-)USB ühendus arvutiga
  2. Standardne 3.5mm kõrvaklapiühendus
  3. Ühendub arvutiga kui mälupulk, so. ei vaja täiendavat tarkvara
  4. Mängib ka FLAC-formaadis audiot

Ei taha aparaati, mis vajab täiendavat tarkvara selleks, et teda hallata, muusikat peale ja maha tõsta. FLAC-soov on laiskusest – nööpklappide kaudu nagunii korralikul mp3-l ja FLACil vahet ei tee, aga kuivõrd väga suur osa mu muusikast (eriti klassika) on FLAC-formaadis, siis seda kõike konvertida küll ei viitsi.

Nii saigi ostetud 8GB Sandisk Sansa Clip, mis kõikidele mu nõuetele vastas. Lisaks veel ka raadio ja mõned muud mugavad omadused. Aku peab vastu suurepäraselt. Kiitma peab lihtsat ja loogilist menüüdes navigeerimist.

Ostsin ka teised kõrvaklapid mp3-mängijale, Koss’i omad, sellised poolkallid. Minu üllatuseks oli vahe mängijaga kaasas olnud klappidega märgatav. Helikvaliteet on sellise pisikese jumbu kohta üllatavalt hea.

Nagu kusagil ülevaates öeldi – nagu iPod, ainult et parem. Odavam ka… olgem ausad, Apple tooted on siiski lollidele inimestele mõeldud.

Aga mida ma kuulan? Üldse mittegi muusikat vaid hoopiski Onu Raivo Rännakuid (tänud Kuku raadiole nende võrku panemise eest). Väga hästi tehtud ja harivad – olgu, aeg-ajalt tuleb vahele nõrgemaid või igavamaid saateid (conspiracy theories, riietusest jms), kuid tema ajalooülevaated on suurepärased. Kui kunagi need otsa saavad, siis hakkan kuulama Ööülikooli ja Müstilist Venemaad.

Nüüdseks on müügil ka Sansa Clip+, mille ainsaks uueks oluliseks omaduseks on täiendava mälukaardi võimalus. Kuuldavasti pidi aga selle tõttu aku veidi tihedamini laadimist vajama.

Advertisements

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.