…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2010-05-18

Terminator: The Sarah Connor Chronicles

Filed under: Filmid — Sander @ 13:56:16

500px-Terminator_TSCC_Logo.svg

Kunagi lekkis Sarah Connor Chronicles’i pilootosa võrku, ammu enne TV’sse jõudmist. Huvi pärast sai see ka tõmmatud ja ära vaadatud – ning otsustatud, et see sari vaatamist küll ei tasu: tavaline kommerts-spin-off. Sama arvasid vist enamik seda pilooti näinutest, sest sarja tootev firma laskis kibekähku välja pressiteate, kus kinnitati et lekkinud episood ei ole valmis ja tulevad veel suured muudatused.

Ega ma siis seda sarja ei vaadanud ka. Aga hiljuti sai Serenity üle vaadatud – ega see nii hea enam ei tundunud, kui esimesel korral, aga kena film ikkagi. Summer Glau mängib Serenity’s kandvat osa – ja et ta on mulle ikka meeldinud, siis läksin ja vaatasin Wikipediast, mida ta on hiljuti teinud. Sealt sattusin Sarah Connor Chroniclesi lehele – ja sarja kriitilisest vastuvõtust lugesin et seda on päris kõrgelt hinnatud. Kuivõrd parajasti muud polnud vaadata, siis mõtlesin et ehk on see sari ajaviiteks piisavalt hea…

Pilootosa oli märksa parem, kui kunagi võrku lekkinud versioon, aga ei midagi erilist. Aga edasi… Esimese hooaja üheksa episoodi vaatasin ära kahe õhtuga. Kui välja arvata see esimene, pilootosa, siis oli sari lausa suurepärane – enne vaatamist oletasin, et igas osas tuleb tegemist standardse “terminaator saabub tulevikust siia, temaga võideldakse, John Connor lõpuks hävitab terminaatori” mõttetu kordamisega, siis ootamatult see nii ei olnud.

220px-Headey,_Lena_(2007) Sarja esimene hooaeg meenutas pigem miniseriaali – kogu hooaega läbis pidev süžee, episoodide asemel sai seda vaadata kui pikka filmi. Ning see süžee oli huvitav ja kaasakiskuv, vaadatavust tõstsid veel head näitlejatööd (Summer Glau “hea” naisterminaatorina, Garret Dillahunt “halva” terminaatorina – tema eriti teises hooajas jne). Sarja nõrgeim lüli oli Lena Headley – ta on küll vapustavalt ilus, aga näitlejana suhteliselt keskpärane – ja lihtsalt ei sobinud Sarah Connorit mängima. Seda viimast on ka paljud sarja kriitikud leidnud.

Alustasin ka teise hooaja vaatamist lootusega, et see on sama hea kui esimene. Kahjuks see nii ei olnud, sarja tase langes dramaatiliselt. Olid küll üksikud väljapaistvad episoodid (Self Made Man), kuid enamuse ajast võis rahulikult võrgus surfata, sellal kui sari taustal jooksis.

Hooaja lõpp oli jälle märksa parema tasemega. Viimased episoodid olid sama tasemega kui esimene hooaeg ja tekitasid kindlasti soovi sarja rohkem näha. Kuid kahjuks seda ei juhtu, sarja tootmine lõpetati. Nii me ei saagi teada, mis oli Shirley Mansoni (Garbage laulja!) poolt mängitud terminaatori plaan, mida John tulevikus tegi jne.

Sarja absoluutselt parim hetk oli aga teise hooaja eelviimases osas, “Adam Raised a Cain”. Peast välja kõlkuva juhtmega Garret Dillahunt ja lapsnäitleja Mackenzie Smith laulavad koos koomilist šoti laulukest, Donald, where’s your trousers?, kuid esitavad seda kui leinalaulu. Samal ajal näidatakse meile mitmesuguseid dramaatilisi sündmusi – Sarah Connori arreteerimist, sarja ühe peategelase üksildast matust jne. See kooslus oli hingematvalt efektiivne – ja soovitan allpool oleva video kindlasti ära vaadata.

Advertisements

3 kommentaari »

  1. selle poolikuksjäämise pärast ei võta ma ka praegu telekast jooksva seriaali vaatamist enam kuigi tõsiselt (probleem muidugi ka hiline kellaaeg). eksole võiks fännidele jagada vähemalt kirjutatud raamatu välja, et mis plaanis oli…

    Kommentaar kirjutas urmas — 2010-05-18 @ 14:42:08 | Vasta

  2. Televiisorist ma nagunii ei vaata seriaale… või õigemini, ma ei vaata televiisorit. Aga paljude seriaalide lõpetamine enne, kui nad on jõudnud ennast tõestada, see tundub järjest tavalisem olevat.

    Kommentaar kirjutas dukelupus — 2010-05-18 @ 15:15:59 | Vasta

  3. Tseen videolt on hea.

    Kommentaar kirjutas rondooats — 2010-07-26 @ 17:12:31 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.