…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2010-03-30

Saku Õlletehase kummaline tootevaliku arendus

Filed under: Eesti — Sander @ 13:34:40
Tags: , ,

Saku Paari aasta eest tuli Saku Õlletehas välja kofeiiniga DLight’iga. Õlleks ma seda ei nimetaks… õllejoogiks ehk. Aga maitselt oli jook ise üsna hea – ning kofeiini tõttu oli see ideaalseks peojoogiks suveõhtutel. Paar 0.33’st pudelit õhtu jooksul hoidis olemise mõnusalt erksana, eriti hea oli see tööpäeva õhtuti toimuvatel grillimistel. Meeldis see jook pea kõikidele, kes seda proovisid – oli see ka poodides populaarne, sageli kuni selleni et see oli lihtsalt ära ostetud.

DDlight_kofeinKuid siis millegipärast see jook kadus. Alles jäid vaid DLight Lemon ja Pomegranate, mis on keemiamaitselised solkjoogid. Eriti kummaline, et Saku emafirma lehe järgi seda Leedus endiselt valmistatakse – kuid paistab, et Eestis ei toodeta ega turustata.

Eelmisel suvel tuli Saku Õlletehaselt välja õlu Saku Lite. Hoolimata ebameeldivast nimest oli tegemist vägagi hea joogiga – maitse oli isikupärane ja erinev nn. Saku standardmaitsest. Uus õlu võeti kiiresti omaks, hoolimata veidi kõrgemast hinnast. Haruldase mitte-valena reklaamiäris sobis Saku Lite tõesti suurepäraselt toitude juurde. Lisaks veel ka mõnus pealt tõmmatav kork. Mitmed tuttavad õllejoojad hakkasid Lite’t eelistama kõikidele teistele kodumaistele õllemärjukestele.

SakuLiteKuid millalgi talvel Lite kadus poodidest. Ilmselt teadlikult hakati Originaali villima samasse pudelitüüpi – ning ka sildi kujundus muutus sarnaseks. Ostsin isegi Lite pähe korra Originaali – ja kodus imestasin, et kuidas ma küll nii eksisin.

Millalgi mõned aastad tagasi turustas Saku ka nisuõlut Saku Blond. Maitselt oli see allapoole igasugust arvestust ja nõnda ka see vaikselt kadus, asendudes tavalise odralinnase õllega. Teine tera oli aga kaheliitrises pudelis olnud Saku Blond Ice. See oli värske ja karge maitsega õlu, suur pudel oli hea hinnaga ning mugav, kui kolme-neljakesi sai grillitud. Juua tuli teda veidi jahedamalt, kui teisi õllesid, siis oli maitse suurepärane. Kvaliteetõluks ma seda ei nimetaks, kvaliteetseks õlleks aga küll. Ilmselt avastasid Saku Õlletehase juhid, et odavam Saku Blond Ice konkureerib vägagi edukalt nende lipulaeva, Originaaliga, ning lõpetasid seetõttu selle suuremahulise müügi. Toodete nimekirjas on Blond Ice veel olemas, kuid poes pole seda enam igiammu näha olnud.

Ma ei saa aru, miks Saku Õlletehas nõnda käitus. Kolm omapärast ja head toodet kadusid… ja alles jäid standardsed tooted. Saku Originaal (mille liitrist versiooni tehakse minuteada Lätis või Leedus) on maitselt nii isikupäratu, et selle eristamiseks A Le Coq Premiumist peab olema suurem õllejooja, kui mina olen. Saku Rock ja Hele on samuti muutunud sellisteks toodeteks, mille sildi peal võiks lihtsalt olla geneeriline “Hele õlu”. Saku Kuld on keskmisest veidi parem, eriti vaadiversioon – kuid selles hinnaklassis on A Le Coq’i Special maitselt parem. Välja on tulnud juba ette läbikukkumisele määratud Saku Valge (mis tundub olevat Saku Blond uue nimega).

Nii polegi imestada, et Saku toodang on järjest madalamalt hinnatud. Ega A Le Coq eriti parem ei ole – eurostandarditele vastav õlletootmine kipubki iseloomutuid euroõllesid tegema. Hiljuti avastasin enda jaoks Pärnus tehtud Puls Classic’u, mida aga paljudes poodides saada ei ole.

Disclaimer: Minu maitse on minu maitse, ja maitse üle mitte ei vaielda vaid kakeldakse. Pildid on pärit Saku Õlletehase ja Carlsbergi kodulehtedelt.

Advertisements

3 kommentaari »

 1. Õnneks on A. Le Coq’il täiesti alles mahe märtsiõlu Tõmmu Hiid ja ka Puls teeb Märzeni nimelist märtsiõlut.

  Kommentaar kirjutas E:r — 2010-03-30 @ 13:44:37 | Vasta

 2. Ma olen Alexandrit jooma hakanud, täitsa hea. Pole tüüpiline alekok.

  Aga Pulsid on ka head kuid kallid rsk.

  Kommentaar kirjutas Allar — 2010-03-30 @ 15:11:26 | Vasta

 3. Kusjuures see kohveiiniga Dlight oli tõesti hea limonaad. Suvel palavaga jääkylmalt ideaalne. Mõni aeg peale Eestis müügi lõpetamist sai seda osta Lätist, aga olenemata identsest välimusest oli sisu veidikene halvem.

  Kommentaar kirjutas Rico — 2010-04-01 @ 14:26:12 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.