…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2009-12-08

Eesti mõttetud arvutipoed

Filed under: Eesti,Rant — Sander @ 16:17:29

Kõvaketas Algas kõik sellest, et isa arvuti muutus aeglaseks. Kavalate programmide abil selgus, et ühel ketastest – süsteemikettal – oli poolel kettal (elik ühel platel) lugemiskiirus 2 MB/s. Nii ju lennata ei saa – kopeerisin XXClone abil süsteemi ümber teisele kettale ja kiirus sai tagasi normaalseks.

Nüüd aga oli ruumiga probleeme. Isal on palju skaneeritud fotosid, audiot jms mahukat kraami. Milles asi, lähen poodi ja ostan talle kasti ühe suuremat sorti ketta, et poleks mõnda aega mahuprobleeme.

Seadsin sammud kaubanduskeskuses olevasse Kartulisalongi. Ja…. sisemisi kettaid ei ole üldse. Olgu, lähen suurde elektroonikapoodi… seal pole üldse kõvakettaid. Lähen teise kaubandusekeskusesse. Sealses Kartulisalongis on kaks sisemist kõvaketast, 500GB ja 160GB. Foto- ja arvutikaupu müüvas poes pole ka üldse kõvakettaid. Kaubanduskeskuse elektroonikapoodi on ära eksinud paar pisikest ketast (suurim 320GB).

Lõpuks ostsin Kartulisalongist välise 1TB ketta. Esialgu ajab asja ära.

Aga kuhu ma selle jutuga jõuda tahan? Selleni, et Eesti arvutipoed on mõttetud. Müügil on vaid sülearvutid, DVD-toorikud ja imepisike valik “esmatarbekaupu” – juhtmed, hiired, kõrvaklapid. Ning kõik see ülikalli hinnaga.

Enamuse oma arvutialaseid/elektroonika-ostusid teen ma välismaa võrgupoodidest. Isegi koos saatmise hinnaga tuleb see odavam, kui Eestist osta. Rääkimata palju suuremast valikust.

Ning nii ei toetagi ma Eesti ettevõtlust – ja tundub, et paljud teevad sama. Nõnda polegi imestada, et arvutipoode järjest kinni pannakse. Ei tea, kas iial tuleb Eestisse arvutipoodide kett, kus on normaalne kaubavalik, normaalsed hinnad – ja normaalsed müüjad, kes valdavad elementaarinfot riistvarast. Kardan et ei, liiga pisike turg – kui ehk mõni üle-Euroopaline kett otsustab siia laieneda.

Ei mäleta kas olen varem siia kirjutanud kunagisest arvutipoest Tartus, kus müüjateks olid kaks meest – hüüdnimedega Tiku ja Taku. Sinna poodi sai tihti sisse astutud vaid sellepärast, et ajaviiteks nende asjatundmatust kuulda. Hiljem lisandus veel kolmaski klienditeendindaja. Üsna loogiliselt sai tema hüüdnimeks kõlalise sarnasuse alusel Noku.

Advertisements

7 kommentaari »

 1. Tuttav probleem – kõik on saadaval ainult tellimise peale.
  Ainus erand on vast Tallinna Ordi, millel on tagahoovis hulgiladu, kust kõik vajalik üldjuhul kohe saadaval.

  Kommentaar kirjutas Don Zoomik — 2009-12-08 @ 18:30:58 | Vasta

 2. “Alates 1. jaanuarist 2010 väheneb ühendusevälisest riigist saadetud kaubasaadetistele käibemaksuvabastuse piirväärtus 344 kroonini”
  Parimate soovidega, EMTA.

  Häid uudiseid igast uksest ja aknast.

  Kommentaar kirjutas Triibik — 2009-12-08 @ 21:20:41 | Vasta

 3. ojaa
  mul oli kuu aega tagasi selline masendav seik, kui olen kesklinnas kell 1800 ja tahaks dd3 mälu, ei leiakuskilt. karvutis vedelesid letil mingid 256MB klemmid, nagu mingi nali.
  muidu arvutikeskus’est tellinud, vastavad kiirelt ja kauba olen kätte saanud nagu lubatud

  Kommentaar kirjutas marko — 2009-12-08 @ 23:28:36 | Vasta

 4. Olukord 1: Onupojad otsustasid oma PC-d rolleriga sõidutada ja pärast seda vajas masin uut emaplaati.. ülejäänud komponendid täiesti harju keskmised. No ei leia poest sellist MB-d, mis oleks kohapeal olemas ja maksaks alla 1200EEK. Lõpuks andsin alla ja lasin tellida, ootasin 3 tööpäeva, maksin ~normaalsed 600EEK.

  Olukord 2: astusin suvalise reede pärastlõunal kahe kaubanduskeskuse arvutipoodidesse sisse, et leida oma arvuti upgrade’iks DDR3 mälu.. ühes polnud üldse, teises maksis hingehinda (julgelt 2x keskmine hinnavaatluse hind), III lubati järgmise nädala KOLMAPÄEVAKS tellida.

  Õppetund – ära mine poodi aega raiskama, telli kohe veebipoest.

  Kommentaar kirjutas E:r — 2009-12-09 @ 11:02:31 | Vasta

 5. keegi ei hakka poodi sisse ostma kaupa mille on tarbimist vähe. reaalselt tegeleb kõvaketta vahetusega asjatundja, kes ostab uue kõvaketta kindlast kanalist, st. mitte kaubanduskeskusest.

  Kommentaar kirjutas margus — 2009-12-10 @ 10:33:23 | Vasta

 6. margus, suht mööda jutt. kõvaketas on asi mida ostab ka igapäevatarbija, mitte ainult patsiga poisid.

  Kommentaar kirjutas jaanus — 2009-12-10 @ 11:59:00 | Vasta

 7. sellist kama ei tasu eriti letis hoida – enamus kliente tellib enivei kuskilt netipoest, eestist või väljamaalt.

  Kommentaar kirjutas sepp — 2009-12-13 @ 01:22:03 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.