…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2009-11-26

Hästi ajastatud puhkusest ja kõnniteele parkimisest

Filed under: Eesti,Rant — Sander @ 12:21:50
Tags: , ,

Sain eelmisel nädalal kolm päeva puhkust – hea ka, sest kaks nädalat kahe aasta peale on tõesti vähevõitu. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

Töökoha ümbruses on kitsad tänavad – ning mingil põhjusel laiad kõnniteed, kohati lausa kolm meetrit. Üsna loomulik, et nii kohalikud elanikud kui ka töölkäijad pargivad autod kahe rattaga kõnniteele. Sellest pole hullu, kaks lapsevankriga ema mahuvad kõnniteel ikka korraga mööda. Lisaks on siin üsna vähe jalakäijaid, silma järgi ehk üks-kaks viie auto kohta.

Esmaspäeval tööle tulles olid aga äkki kõik autod hoolega teeserva pargitud, rattaid kõnniteele panemata. Kaastöötajad teadsid ka põhjust – MuPo olevat kõikidele kõnnideel parkijatele trahvi teinud, kogu linnaosas. Ilmselt ikka sadu autosid. Kui kõik said 300 kroonise trahvi nagu hiljutises Tallinna Postimehe loos, siis oli MuPo’l hea päev, ehk isegi miljoni kanti.

ParkimineLiikluseeskiri keelab kõnniteele parkida, kui ei ole seda lubavat märki. Õige ka, piisavalt palju on jobusid, kes pargivad nii, et kõnniteel ei ole võimalik liikuda.

Aga mu töökoha ligidal on tänavad nii kitsad, et praeguse parkimiskorra juures on raske sõiduautoga liigelda – lihtsalt ei mahu läbi. Eile nägin juba ka ühel pargitud autol katkisõidetud peeglit, vaevalt see esimene ega viimane kitsusest põhjustatud õnnetus on. Ning kuna sadam jms on ligidal, siis peavad ka rekkad ennast nendelt tänavatelt läbi suruma – mis nüüdse parkimise korral on lihtsalt võimatu.

Miks siis pidi MuPo käituma nagu tüüpiline ment? Oleks võinud ju trahvimise asemel teha hoiatuse juhtidele ja ettepaneku antud tänavatel parkimiskord üle vaadata. Kus tõesti on probleem, seal keelata kõnniteel parkimine (märk 861a), kus aga kõnniteed on piisavalt laiad, sinna märk 861b. Aga ei, ilmselt kasutatakse MuPo’t (ja liikluspolitseid) linna/riigi kõhna rahakoti täitmiseks.

Vaikselt kolivad autod tagasi kõnniteele parkima – sest muudmoodi lihtsalt ei saa. Ja siis tuleb MuPo jälle kolme-nelja kuu pärast ja korjab kopsaka trahviraha. Mõni ime, et MuPo’t vihatakse ja MunnPolitseiks kutsutakse…

4 kommentaari »

 1. Sõbranna teadis Mustamäelt rääkida samuti head MuPo-lugu. Keegi olla kaevanud, et ta venna auto pargib haljasalal. Haljasalal loetakse sealjuures ka igasugust porist platsikest, kus muidugi muru ka enne MuPo loomist ei kasvanud. Tol platsikesel olevat isegi killustikusegu veits peal. Sai ta vend siis trahvi, kusjuures keegi mupolane olla suisa hommikul auto juures passinud, et ta ikka enne tööleminekut kätte saada. MuPo kontoris näidati siis põhjalikku toimikut, kus autost pildistatud fotod sees ning samuti täpne kvartalikaart ning auto paiknemine sellel. Arvatavasti läks selle “parkimishuligaani” tabamisele ja dokumenteerimisele isegi rohkem raha kui see 300 krooni, mis ta maksma pidi.

  Aga mis teha, omal ajal sellise autodemassiga (oma maja põhjal võin väita et umbes 1 auto / 2 korteri peale) ei arvestatud ning seetõttu on parkimisprobleeme rohkelt. Kus on hea KÜ, seal on ka midagi ettevõetud ning autodele murukividega platsid tehtud, aga muidu on ikka üks porimülgas iga maja juures. Ja kui oma auto vabale asfalteeritud kohale naabermaja nurgale katsud jätta, olen vähemalt mina sõimata saanud. Ning järgmine hetk oma maja esiselt, et pargin haljasalale. Mõlemad prouad (esimene oli noorem) suvatsesid minuga suhelda 5. korruse aknast.

  Kommentaar kirjutas TD — 2009-11-26 @ 13:17:08 | Vasta

 2. Ebaseaduslik ja trahvitav on ka sõiduteele parkimine, kui sõidurada jääb seetõttu kitsamaks kui 3 meetrit. Nii et ilmselt ei tohi parkida seal ei kõnniteele ega sõiduteele kuni ei teki kõnniteel parkimist lubavaid märke.

  Kommentaar kirjutas :) — 2009-11-26 @ 16:11:11 | Vasta

 3. Mind on üritatud ka korduvalt sõimata naaber-korrusmajade ette parkimise pärast. Nüanss on aga see et meie majad on reas ühe ja sama tänava ääres, mõne ees on rohkem parkimiskohti, mõne ees vähem – tegin aknast röökivale tädile ettepaneku et äkki jagaks terve tänava pikkust sõbralikult omavahel, nii võidaks kõik, sellest talle paraku ei piisanud. Järgmine kord, seekord samal tasandil ning väga väsinud minuga suheldes oli ta sunnitud leppima argumendiga, et see tänav mille ääres me kõik pargime, on linna maa ning ta võib oma nõudmistega karu tagumikku minna. Siiani on vaikus. Moraal – tea kruntide piire ning vajadusel ära kõhkle räuskavaid korraloojaid suht sirgete sõnadega neile sobivasse kohta saatmast, mõned paraku teistsugust suhlemist ei tunnista.

  Kommentaar kirjutas P6 — 2009-11-26 @ 19:20:23 | Vasta

 4. Sama teema LHV foorumis. Lugege ja saate teada, et ettepanek parkimiskorralduse muutmiseks on karistatav…
  https://www.lhv.ee/forums/index.cfm?id=287435&start=101#112

  Kommentaar kirjutas Offf — 2009-11-27 @ 15:11:06 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.