…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2009-10-06

Kütuselisanditest on kasu?

Filed under: Nipid — Sander @ 12:11:19
Tags: , , , ,

Ei, ma ei pea silmas skeptik.ee poolt kirjeldatud petukaupa. Ma räägin kõige tavalisemast puhastavast segust – enamasti etanooli ja isoalkoholi segu, millele on üldjuhul veel lõhna- ja värvaineid lisatud.

Mul pole suurt usku olnud, ometi olen neid aeg-ajalt autole paaki kallanud. Mõju on kütuselisanditel ju selge – sadestunud orgaanika lahustamine ning põlemistemperatuuri tõstmine, samuti vee sidumine. Segud on kallivõitu – 50.. 100+ krooni. Diislisse piirituse kallamine talvisel ajal on vana nipp.

Üle-eelmisel nädalavahetusel maale minnes nägin poes Eesti tootja kütuselisandit, 25 krooni. Etanooli ja isopropanooli segu – mõtlesin, et proovin.

Maal oli vaja muru niita, loodetavasti viimast korda sel aastal. Kuivõrd muruniitja bensiin on suvi läbi pärinenud sellest tanklaketist – ning ka peale kevadise õlivahetuse ja puhastuse pole muruniitja mootor hooldust saanud – siis mootor turtsus ja jättis vahele. Leidsin, et midagi pole kaotada ja paagi täitmisel lisasin ka veidi kütuselisandit, eriti kuna tegemist oli kanistri põhjaga, kuhu ikka saasta sadestub.

Ennäe imet. Kümne minuti pärast jäi turtsumine vähemaks – ja poole tunni pärast kadus täielikult. Mootor töötas ilusti ja ühtlaselt.

Hakka või pidevalt autopaaki kallama. Üks mu tuttav, diiselmootoriga auto omanik, ütles kunagi, et tema kallab spetsiaalset diislisegu igasse paagitäide – vähema kütusekulu tõttu tasuvat ära.

5 kommentaari »

 1. Päris-lisanditest võib vast kasu olla küll.
  Kunagi aastaid tagasi saime mingit eriti kehva diislit merikarbi-tanklast. Autol kadus jõud täiesti ära ja tuttavad diisliomanikud vangutasid pead ning laususid paljutähenduslikult “kõrgsurvepump”. Kütuse väljapumpamine ning paar järgmist paagitäit koos diisli-lisandiga õnneks lahendasid asja.
  Murukale sai millalgi ostetud tore hoolduskomplekt, mis koosnes õlist, kütusefiltrist ning kütuselisandist. See viimane pani mootori ka justkui rõõmsamalt käima. Ultimatiivne murukabensiin on vast 5 l kanistris müüdav Neste väikemootoribensiin (väävlivaba jne), aga see maksab üle 30 kr/l.

  Kommentaar kirjutas marie — 2009-10-08 @ 17:03:45 | Vasta

 2. Ma ei mõista, miks sa muruniitjabensiini just SELLEST tanklast võtnud oled, eelnevalt seda siin maapõhja kirudes? Ei ole ju mõtet oma rahaga toetada ettevõtet, mis ilmselgelt ebasümpaatne tundub (isegi kui see tekitab heldinud värinaid ammu möödunud suvistest heinateo-aegadest).

  Sopamüüjate support ei tasu ära isegi patriootliku kodanikuna, kes Eesti kohalikku ettevõtlust jalule aidata püüab ja suurtele kettidele ennast maha müüa ei soovi.

  Kommentaar kirjutas Ranger — 2009-10-10 @ 14:55:57 | Vasta

 3. See asi tuli ka veel meelde, et äkki ütled, kust seda 25-kroonist imerohtu leida võib ja mismoodi see välja näeb. Positiivne reklaam on ju ikka hea ;)

  Kommentaar kirjutas Ranger — 2009-10-10 @ 14:57:29 | Vasta

 4. “Sellest” tanklast seetõttu, et hea ligidal, enamasti ju kiiresti vaja, ei taha kaugele sõita. Sama bents kõlbab hästi pintslite puhastamiseks jne ju nagunii.

  Aga “imerohi” on Polari oma, mina olen seda näinud nii Prisma kui ka teiste kettide riiulitel.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2009-10-12 @ 12:41:18 | Vasta

 5. Kas keegi selle Kütuselisandi kohta oskab miskit kommenteerida – http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/kutusesusteemi-puhastajad/kutuselisand-castrol

  Kommentaar kirjutas Pärtel — 2011-06-29 @ 17:52:14 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.