…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2008-09-24

Kuidas peatada mobiilispämmi?

Filed under: Mobiil,Rant — Sander @ 11:19:19

No kurat. Eile sain jälle mobiilile reklaamkõne. Õnneks palju pole neid olnud – ehk kolm-neli kuus – aga hinge ajavad nad täis ikkagi. See on mu telefon. Isiklik. Alati kaasas. Kui ma kõne saan, siis eeldan et helistab sõber või sugulane, halvemal juhul töökaaslane või boss.

Aga ei. On mingisugused ajakirjade pakkujad – eile oli kõne Ühinenud Ajakirjadest, varem on helistatud Äripäeva, Õhtulehe ja oli vist ka EPL’i pakkujatelt. Absoluutselt iga kord olen palunud eemaldada mu number helistamisnimekirjast – eile juba päris tigedalt.

Mida saaks nende vastu teha? Kui USA kohta on olemas aitav veebileht KillTheCalls.com, mis aitab soovimatute kõnede tegijaid kohtusse kaevata (ja pea reeglina võita), siis millised on Eesti sellealased privaatsust käsitlevad seadused?

Äkki tuleks need luua – või karmistada?

Kommertskõne telefonile (nii laua- kui ka mobiiltelefonile) oleks lubanud vaid selle omaniku loal, mis on kinnitatud (digi-)allkirjaga. Juhul, kui omanik ei ole lubanud, siis oleks eksponentsiaalselt suurenev trahvisumma – esimene kord 100 krooni, teine kord 1000, kolmas kord loodetavasti juba kõnespämmeri pankrott. Trahvisumma võib minupoolest minna riigituludesse – olekski hea auklikku eelarvet lappida.

Ning telkod saaksid tuua turule reklaamkõnedega odavpaketid. Nõustud reklaamkõnesid kuulama korra päevas – ja sinu telefoniarve makstakse kinni reklaamijate poolt. Kindlasti atraktiivne pakett, iseasi et selle võtjad ilmselt ei soovi reklaamitavaid asju niikuinii…

4 kommentaari »

 1. Ei tea midagi. Kataloogikaupu need tavaliselt ei telli, kes pärastlõunal Londonis poodlemas jaksavad käia. Suur osa reklaami on just madalamatesse tuludetsiilidesse suunatud, et mitte öelda Teisele Eeestile. (Meenutagem Madam Esmeraldat ja tema kolleege, kes on mõnes kanalis ilmselt ysna head reklaamiandjad.)

  Kommentaar kirjutas Oop — 2008-09-24 @ 11:48:22 | Vasta

 2. Telkod saavad ka nende SMS-ide eest päris head pappi, miks nad peaks ennast enam liigutama?

  Kommentaar kirjutas Gunnar — 2008-09-24 @ 12:35:54 | Vasta

 3. Mul oli hiljuti ka häda kõnedega. Esmalt helistas üks küsitleja ja siis tuli ööpäeva jooksul veel kaks kõnet. Viimase puhul olin närvis ning sõimasin vaese posi läbi ja küsisin karmil häälel, et kust kurat minu salastatud mobiilinumber nende kätte sattus. Teatagu aga ülemusele, et mu mobiilinumber ei ole mõeldud müügikõnedele vastamiseks. Vaeneke värises nagu haavaleht telefoniotsas ja püüdis midagi vastata. Viimati vabandasin kah, aga nõudsin, et ta ülemustele kaebuse esitaks nende tegevuse peale ja pean ütlema, et peale seda pole ühtki müügikõnet enam tulnud.

  Kommentaar kirjutas lovikutsu — 2008-09-24 @ 13:03:07 | Vasta

 4. See helistajale vingumine ja numbri eemaldamise nõudmine ei tundu töötavat. Tundub, et tegu on mingite koduperenaistega, kes saavad paberil nimekirja ette ja teenivad siis omale lisaraha. Paar kuud tagasi oli juhtum kus TEA kirjastuse nimel korduvalt helistati, algul niisama ääri-veeri minu aega raisati ja seejärel hakati raamatuid pähe määrima. Iga kord palusin numbri nimekirjast eemaldada. Ei töödanud. Lõpuks tuli kopp ette. Helistasin TEA kirjastusse, palusin viisakalt mind rohkem mitte tülitada ja kõned lõppesid.

  Ehk siis valele inimesele vingud. Kui kõned korduvad, siis helista sinna kust spämmija palka saab ja kõned lõpevad ;)

  Kommentaar kirjutas Elver — 2008-09-25 @ 01:41:25 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.