…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2008-08-25

Lugemispäevik: Brandon Sanderson “Elantris”

Filed under: Lugemispäevik — Sander @ 11:13:58

Elantris_cover Brandon Sanderson “Elantris”. Tor Books, 2005, 656 pp.

Kui Rober Jordan suri, siis oli jutt, et Wheel of Time sarja lõpetavad tema naine Harriet ja Jordani toimetaja. Hiljem aga selgus, et peeti silmas mitte otsest kirjutamist, vaid hoopiski et nemad valivad kirjaniku, kes hakkab Jordani suurteost lõpetama.

Ning nad valisid Brandon Sandersoni. Minu jaoks oli see täiesti tundmatu nimi – aga tema Wikipedia lehelt selgus, et tegemist on küllaltki tuntud ja tunnustatud fantaasiakirjanikuga.

Nõnda siis pidasingi vajalikuks WoT lõpetaja varasema loominguga ennast kurssi viia. Ainsaks kiirelt kättesaadavaks Sandersoni teoseks osutus Elantris, tema esikromaan.

Raamatu sisukirjeldus Amazonist:

The godlike inhabitants of Elantris, once the capital of the land of Arelon, have degenerated into powerless, tortured souls, unable to die, after the city’s magic inexplicably broke 10 years earlier.

When the same curse strikes Prince Raoden of Arelon and he’s imprisoned in Elantris, he refuses to surrender to his grim fate and instead strives to create a society out of the fallen and to unlock the secret that will restore the city’s glory.

Meanwhile, Princess Sarene of Kae (Arelon’s new capital), who was betrothed to Raoden sight unseen, believes her intended has died. Officially declared his widow, she must use her political savvy and wit to protect Kae from malevolent forces without and within the city, chiefly Hrathen, a leader of the creepy Shu-Dereth faith, who aims to either convert Kae or destroy it within three months.

Ning raamat ise oli esikromaani kohta uskumatult hea. Võimalik, et veidi taotluslikult kasutati mõnda fantasy klišeed – et lugejale maailm ja tegevus liiga võõras ei oleks – aga enamus raamatust oli uudne ja väga hästi kirjutatud. Tegelased on huvitavad (võibolla prints Raoden on veidi liiga hea), tegevus ja kirjeldused on kaasahaaravad. Neelasin raamatu pooleteise õhtuga ära – ja jäi puudugi; kui Sandersoni märksa tuntuma Mistborni-seeria viimane raamat ilmub 2008. oktoobris, siis üritan kindlasti terve sarja muretseda ja lugeda.

Kokkuvõtteks: Kindlasti veendusin, et WoT on heades kätes ja muretseda ei tasu. Sandersoni ja Jordani kirjutamisstiilid on üllatavalt sarnased, ilmselt positiivse asjana ei lange Sanderson liiga tihedalt tegelaste enesekaemusesse-arutellu. Ning nagu Sanderson ise äsja oma blogis kirjutas, viimasest WoT raamatust A Memory of Light on umbes pool valmis. Edu talle!

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: