…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2008-05-23

TV-sarjad, mida ma vaatan

Filed under: Isiklikud,Kultuur — Sander @ 11:24:16

Mõtlesin, et panen omale tuleviku tarbeks kirja TV-seriaalid, mida vaatan. Kunagi hea meelde tuletada ja vaadata, kas mu arvamus on muutunud. Või on siis äkki sari muutunud…

 

Battlestar Galactica
BattlestarGalacticaLogo

Originaal-BSG jooksis sellal, kui ma lasteaias olin. Mäletan, kuidas seda sai Soome TV pealt vaadatud – ja siis lasteaias järgi mängitud. Ega sarja sisust enam nüüd küll midagi meeles ei ole, ehk mõningad üksikud mälupildid.

Kui 2004. aastal hakati uuesti Battlestar Galacticat tegema, siis olin mõistagi üpriski skeptiline. Kas sellisel sarja ülessoojendamisel on ikka mõtet? Niigi tehakse väärtfilmide saastkordusi pidevalt Hollywoodis.

Aga selgus, et oli mõte. Uus sari oli vanast väga erinev, olles sünge ja suunatud täiskasvanutele. Esimene hooaeg oli sellisel tasemel, et kippus Babylon 5’le kandadele astuma. Ootasin igat osa.

Kuid kahjuks teine hooaeg oli veidi nõrgem. Ja kolmas sai üldse hoo sisse alles viimases veerandis. Ka praegu kestev neljas hooaeg on kahjuks üsna nõrk. Aga siiski suudetakse selles seriaalis aeg-ajalt luua… olukordi – mis on vapustavalt emotsionaalsed ja head.

Loodetavasti suudetakse sarja veidikenegi tegevust sisse tuua. Sarja praegust aeglust ja sisutühjust näitab kasvõi see, et olin unustanud ühte episoodi vaadata – ning järgmist vaadates ei pannud tähele, et midagi oleks valesti või arusaamatu…

 
Doctor Who

doctor.who.logo Doctor Who on teadagi Briti kultussari, Guinnessi rekordite raamatusse kantud, kui pikim siiani toodetav TV-seriaal. Esimesed osad tulid ju juba 1963. aastal.

Mina hakkasin vaatama Doctor Who’d, kui sari taasalustas 2005. aastal, eelkõige brittidest sõprade soovitusel. Tollane doktor, Christopher Eccleston, mulle eriti ei meeldinud, ta ei sobinud rolli ega osanud näidelda. Siiski tuli vahetevahel päris korralikke osasid, sari tasus vaatamist.

Kõik muutus, kui David Tennant sai uueks doktoriks. Tennant on oluliselt parem näitleja kui Eccleston ja suutis mind ka paremini kaasa haarata. Mõnevõrra häirib kohatine doktori liigne lapsikus, kuid tundub et selles on süüdi sarja kirjutajad, kes tahavad Tennanti doktorit väga cheeky’ina näidata. Tennant ise võibolla tahaks rohkem veidi tõsisem olla, seal on ta näitlejana väga tugev.

Võibolla see kohatine lapsikus ongi kõige häirivam Doctor Who juures. Kuid selle võib täies ulatuses anda andeks, kuni suudetakse teha selliseid osasid nagu “The Girl in the Fireplace” ja “The Sound of Drums“. Esimene neist on siiani parim Dr. Who episood, mida ma näinud olen.

 

Heroes

Heroes.logoOlin alguses Heroes’i suhtes väga skeptiline – hulgal inimestel hakkavad ootamatult esinema supervõimed. Milline uudne kontsept, seda pole küll kunagi varem olnud! </sarkasm>

Aga mu üllatuseks oli juba esimene osa kaasahaarav ja hea. Ei keskenduta mitte supervõimete “oh kui cool” demomisele, vaid supervõimed on ainult raam inimsuhetele ja tegevusele. Head ja hästi rollidesse sobivad näitlejad, keskne osast-osasse jätkuv tegevusliin, huvitav ja hästi kirjutatud süžee – Heroes’i esimene hooaeg oli lihtsalt suurepärane. Mõnevõrra pettusin vaid hooaja lõpus – sarja autor Tim Kring oli algselt plaaninud tappa suure osa peategelastest, kuid sarja ootamatu populaarsuse tõttu jäid kõik tegelased ellu.

Teine, stsenaristide streigi tõttu vaid 11-osaliseks jäänud hooaeg, algas mõnevõrra nõrgemalt. Tundus, et Kring ei tea enam mida kõigi tegelastega peale hakata, esimesed kuus-seitse osa olid lihtsalt aeglased. Asi läks aga oluliselt paremaks viimastes osades, need tegid täiesti tasa eelnenud igavlemise.

Igatahes ootan kolmandat hooaega. Esimene osa saabub 15. septembril.

 

Simpsons

simpsonsLogo Kas on isegi vaja midagi öelda peale nime? Kes ei teaks Simpsoneid, praeguseks 19-nendasse hooaega jõudnud, joonissarjad Family Guy, Futurama, King of the Hill jt inspireerinud hittseriaali?

Simpsonid on nagu vanad sõbrad. Teised sarjad tulevad ja lähevad, aga Simpsonid jäävad. Vähe on seriaale, mis keskmise taseme poolest oleks võrreldavad nendega.

19. hooaeg on olnud küll üsna nõrk – aga Simpsonitel ongi vaheldunud keskpärased hooajad suurepärastega. Näiteks 17. hooaeg oli üks parimaid läbi aegade, olles üle nii eelnevatest kui ka järgnevatest.

Simpsoneid jään ma ilmselt vaatama kuniks sarja tegemine lõpetatakse. Ja kui sari peaks lõppema enne minu vanadussurma, siis vaatan üle kõik osad, kindluse mõttes. Niikuinii peaks üle vaatama Halloweeni-osad.

 

Smallville

Smallville.logo

Peab tunnistama, et ei tea miks ma seda saasta vaatan. Kunagi oli see sari “noorteka” kohta päris vaadatav, et mitte öelda hea, aga on läinud hooaeg-hooajalt järjest kehvemaks. Äsja lõppenud seitsmes hooaeg on nii kehv, et keskmine Mehhiko seep on ka parem. Olematu/tobe süžee, sageli väga kehv näitlejatöö, nõrk muusika… Ning ometi teevad nad kaheksandat hooaega.

Siiski olen ma selle sarja vaatamist jätkanud. “Vaadates” seda nii, et see kusagil taustal jookseb, ise loen uudiseid, kirjutan blogiposti või koodi. Kui hääle järgi tundub, et miskit huvitavat toimub, siis vaatan…

Üks põhjus Smallville’i vaatamiseks on muidugi James Marsters (Spike!), kes mängib (või mängis?) pahalast Brainiac. Marsters mängib oma tuntud headuses, iseenesest kahju et ta sellises kräpis osalema peab.

 

Sarjad, mida tahaks või peaks vaatama

Sõbrad-tuttavad on soovitanud mitut sarja, mida võiks vaadata. Samuti on mõnele omal silm peale jäänud.

Bones: Pidi olema hea kohtumeditsiinidraama, mis hakkab kahjuks ennast varsti kordama. Esimene hooaeg pidi olema aga väga vaadatav.

Dexter: Sarimõrvar, kes töötab politseis ja tapab ainult halbu inimesi. Väga kõrgelt hinnatud ja kiidetud nii kriitikute kui ka mu sõprade poolt.

Stargate Atlantis: Stargate SG-1 spin-off. Alguses vaatasin, siis vajus julmalt ära. Kui uued osad tulevad, siis peaks paar tükki vaatama – kas sari tasub jälgimist?

Torchwood: Doctor Who spin-off. Vaatasin esimese hooaja esimesed kolm osa, siis oli sari väga nõrk. Viimases hooajas osales kolmes episoodis James Marsters, vaatasin need ära – ja võrreldes algusajaga on tase oluliselt tõusnud. Kuulukate järgi tuleb Marsters kolmandas hooajas püsitegelaseks, eks siis peab ilmselt vaatama hakkama…

Advertisements

19 kommentaari »

 1. House MD

  Kommentaar kirjutas Liisi — 2008-05-23 @ 11:38:56 | Vasta

 2. Bones… Ebarealistlik seep. CSI: Soap Opera. Aga noh, kui sa juba Heroes’it vaatad, siis äkki isegi meeldib… :P

  Dexter… Esimene hooaeg oli üsna hea kuni nii umbes 2/3. Siis tekkis tüüpiline mõte: “nobody can stack the deck like that”. Teine hooaeg oli puhtjura. Ilmselt edasi ei vaata.

  Stargate Atlantis… Pulp science fiction. Stargate’i sarjade väga häid episoode võib ühel käel üles lugeda. Atlantis läks eelmisel hooajal nii juraks ära kätte, et mina lõpetasin vaatamise. Midagi uut seal nagu pole.

  Kaks sarja mida soovitaks… Star Trek: Enterprise. Kui Battlestar Galactica meeldib, siis meeldib ilmselt see ka. Esimene hooaeg on nõrgavõitu, kuid sealt edasi rokib täiega. Ja loomulikult The Wire. Paremat sarja kui The Wire ei ole olemas.

  Kommentaar kirjutas Elver — 2008-05-23 @ 12:46:07 | Vasta

 3. NCIS

  Spooks

  Torchwoodi kolmas hooaeg on nende parim ja praeguse seisuga ka viimane.

  Kommentaar kirjutas Sculder — 2008-05-23 @ 13:06:02 | Vasta

 4. Sculder: Torchwoodil on siiski kaks hooaega olnud praeguseks, mitte kolm

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2008-05-23 @ 13:21:03 | Vasta

 5. Neist, mida mainisid:
  Battlestar Galactica: uue minisari on vaadatud, naise soovil ostame ka järgmised karbid.
  Heroes: ostame.
  Bones: ostame.

  Mida ei maininud (erinevates kogustes olemas ja/või ostame juurde):
  Firefly
  The X-files
  Monk
  Sliders
  Invasion
  Carnivale

  Pole, aga ostame kindlasti:
  Buffy
  Angel
  Lexx
  Farscape
  The Dresden Files

  Kindlasti on midagi veel, aga hetkel ei lambist ei meenu…

  Kommentaar kirjutas Ulmeguru — 2008-05-23 @ 15:19:28 | Vasta

 6. “ostame kindlasti” listist on mul Buffy & Angel olemas, Farscape’t olen piisavalt näinud et mitte kõike soovida, Lexx’il oli ainult algus hea. Kuidas The Dresden Files on, ma tean sellest ainult nime (ja nii palju kui nüüd Wikipediast lugesin)?

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2008-05-23 @ 15:24:20 | Vasta

 7. Vaatasin Youtube’st ühe osa ja sõbra juures veel paar osa… kui Buffy meeldib, siis võiks peale minna küll… romaanid on muidugi paremad… aga film rokib samuti… Dresdenit mõtlen…

  Lexxi puhul on need hiljem ette tehtud filmid muidugi paremad, aga muu on ka hea…

  Farscape meeldib väga, aga vihale ajab, et neil supakaid pole…

  Siis meeldivad veel kõikvõimalikud lühilugude antoloogiad:
  Twilight Zone
  Outer Limits
  jne

  Kommentaar kirjutas Ulmeguru — 2008-05-23 @ 15:49:55 | Vasta

 8. Doctor Who on vaieldamatult parim neist sarjust, mida mainisid. Olen näinud ka vanemaid osasid ja ka need on omamoodi lahedad. Torchwood on super. kolmas (viimane) hooaeg oli väga tempokas ja lahe.

  Simpsonid on ok, Family Guy on palju parem – julgem ja vaimukam.

  Stargate ja Stargate Atlantis kaotasid pärast esimest hooaega oma sära. armas abikaas jälgib neid, aga mind eriti ei tõmba. kosmoseseepidest on vaieldamatult parim Babylon 5 :)

  Kommentaar kirjutas LeilaHella — 2008-05-23 @ 15:50:33 | Vasta

 9. DukeLupus: sul õigus :)

  Lisaks nimekirja ka IT Crowdi

  Bones ei ole väga köitvaks osutunud aga seest Criminal Minds istub väga.

  Kommentaar kirjutas Sculder — 2008-05-23 @ 15:59:11 | Vasta

 10. Ahjaaa, loomulikult «Lost»!

  Kommentaar kirjutas Ulmeguru — 2008-05-23 @ 16:17:46 | Vasta

 11. Smallville ja Heroes on ka siin viimased ajad tarbimisel olnud. Lisaks Scrubs ja Stargate Atlantis.

  Kommentaar kirjutas kixs — 2008-05-23 @ 18:02:16 | Vasta

 12. ma pole eriti teleka ette naelutatuna mindagi vaadanud. siiski on möned sarjad ,mida hea meelega vaatan:
  House ja Greyn Anatomia.
  muidugi leidub kodust 150cm kes kõik Simpsonid ära vaatab, kaks korda päevas. peab tunnistama, et kui mind on sundvaatajaks tehtud ,siis naeran isegi.
  Lost oli algul huvitav, siis läks kõik liiga jaburaks. X-files`i vaatasin selleni, kuni roheliste mehikestega hakati sarja soolama.
  Ja kui nüüd mitte filme, vaid muid telesarjatoodangut ette tuua, siis Strömsö on vaidlematu lemmik, samuti Äijät (kuigi möned peavad seda ropendavate meeskodanike testosterooni etaloniks)

  Kommentaar kirjutas tiia — 2008-05-23 @ 21:34:48 | Vasta

 13. […] Dukelupus loendas üles TV seriaalid, mida tema vaatab. Loendan enda poolt vaadatavad ka üles, kuna viimasel ajal on neid õige väheks jäänud. Minu poolt aktiivselt vaadatavad on veel: […]

  Pingback-viide kirjutas Eeriku maailm » Minu poolt vaadatavad TV-sarjad — 2008-05-23 @ 22:01:31 | Vasta

 14. sarjad mda ma vaatan (osasid ei tea ka miks) : smallville, prison break, beauty and the geek, 24, the it crowd, two and a half men, my name is earl, the office, mythbusters, ghost whisperer, how i met your mother, heroes, dexter, stargate atlantis, the simpsons, the unit, bionic woman(lõppend), weeds, numb3rs, supernatural, las vegas(lõppend), samantha who, bones, ncis, house, monk, chuck, The Sarah Connor Chronicles, aliens in america, eureka, kyle xy, unhitched, scrubs, battlestar galactica, csi:new york ja … muidugi lost

  + telekast ei vaata midagi ja õnneks nad kõik korraga ka ei jookse :)

  Kommentaar kirjutas tanel — 2008-05-23 @ 23:13:14 | Vasta

 15. imho on battlestar galactica kaks viimast osa olnud väga põnevad, eriti veel viimane osa – aga spoilerdama ei hakka:)
  samas ei meeldi endale sellel hooajal pihta hakanud usuteema. ma kardan, et ma peaksin mingite erinevate religioonide konfliktidega kursis olema kuid jah, me oleme siin maanurgas üsna usuleiged.

  Kommentaar kirjutas ivo — 2008-05-23 @ 23:28:01 | Vasta

 16. […] Vaid üks seriaal, mis on puhas kuld… Vaid üks seriaal, mis on puhas kuld… Dukelupus, Eerik ja kindlasti keegi veel on kuskil juba jõudnud kirjutada enda poolt vaadatavatest […]

  Pingback-viide kirjutas Gerd Tarand » Arhiiv » Vaid üks seriaal, mis on puhas kuld… — 2008-05-25 @ 13:21:28 | Vasta

 17. Stargate Atlantis laseb umbes samas vaimus edasi, kuid ma julgeks väita, et hiljem läheb asi tsipa paremaks ja põnevamaks.

  Ise veel julgeks soovitada Day Break’i, toda on küll 13 osa ning arvatavasti populaarsuse vähesuse tõttu juurde ei tule. Aga mulle meeldis.

  Kommentaar kirjutas KT — 2008-05-26 @ 19:03:44 | Vasta

 18. Väga hea nimekiri siin.
  Futurama – meeldivalt haige maailm
  Firefly – film kõvasti parem, kui seriaal
  Invasion – tõmmati vesi peale otseses mõttes
  Stargate kõik osad vaadatud, kuigi etteaimatav sisu
  Babylon 5-le vastast pole leidnud
  Tänud uute nimede eest!

  Kommentaar kirjutas Battlestar Galactica fänn — 2008-06-08 @ 22:26:39 | Vasta

 19. Firefly taustamuusika on omaette klassist.
  Tasub kuulata.

  Kommentaar kirjutas Battlestar Galactica fänn — 2008-06-08 @ 22:30:03 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.