…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2008-05-19

What Happened to All the Nice Guys?

Filed under: Uncategorized — Sander @ 14:31:44

Kohustuslik lugemine kõikidele naistele.

http://www.craigslist.org/about/best/lax/483318927.html

I see this question posted with some regularity in the personals section, so I thought I’d take a minute to explain things to the ladies out there that haven’t figured it out.

What happened to all the nice guys?

The answer is simple: you did.

See, if you think back, really hard, you might vaguely remember a Platonic guy pal who always seemed to want to spend time with you. He’d tag along with you when you went shopping, stop by your place for a movie when you were lonely but didn’t feel like going out, or even sit there and hold you while you sobbed and told him about how horribly the (other) guy that you were fucking treated you.

At the time, you probably joked with your girlfriends about how he was a little puppy dog, always following you around, trying to do things to get you to pay attention to him. They probably teased you because they thought he had a crush on you. Given that his behavior was, admittedly, a little pathetic, you vehemently denied having any romantic feelings for him, and buttressed your position by claiming that you were “just friends.” Besides, he totally wasn’t your type. I mean, he was a little too short, or too bald, or too fat, or too poor, or didn’t know how to dress himself, or basically be or do any of the things that your tall, good-looking, fit, rich, stylish boyfriend at the time pulled off with such ease.

Eventually, your Platonic buddy drifted away, as your relationship with the boyfriend got more serious and spending time with this other guy was, admittedly, a little weird, if you werent dating him. More time passed, and the boyfriend eventually cheated on you, or became boring, or you realized that the things that attracted you to him weren’t the kinds of things that make for a good, long-term relationship. So, now, you’re single again, and after having tried the bar scene for several months having only encountered players and douche bags, you wonder, “What happened to all the nice guys?”

Well, once again, you did.

You ignored the nice guy. You used him for emotional intimacy without reciprocating, in kind, with physical intimacy. You laughed at his consideration and resented his devotion. You valued the aloof boyfriend more than the attentive “just-a-” friend. Eventually, he took the hint and moved on with his life. He probably came to realize, one day, that women aren’t really attracted to guys who hold doors open; or make dinners just because; or buy you a Christmas gift that you mentioned, in passing, that you really wanted five months ago; or listen when you’re upset; or hold you when you cry. He came to realize that, if he wanted a woman like you, he’d have to act more like the boyfriend that you had. He probably cleaned up his look, started making some money, and generally acted like more of an asshole than he ever wanted to be.

Fact is, now, he’s probably getting laid, and in a way, your ultimate rejection of him is to thank for that. And I’m sorry that it took the complete absence of “nice guys” in your life for you to realize that you missed them and wanted them. Most women will only have a handful of nice guys stumble into their lives, if that.

So, if you’re looking for a nice guy, here’s what you do:

1.) Build a time machine.
2.) Go back a few years and pull your head out of your ass.
3.) Take a look at what’s right in front of you and grab ahold of it.

I suppose the other possibility is that you STILL don’t really want a nice guy, but you feel the social pressure to at least appear to have matured beyond your infantile taste in men. In which case, you might be in luck, because the nice guy you claim to want has, in reality, shed his nice guy mantle and is out there looking to unleash his cynicism and resentment onto someone just like you.

If you were five years younger.

So, please: either stop misrepresenting what you want, or own up to the fact that you’ve fucked yourself over. You’re getting older, after all. It’s time to excise the bullshit and deal with reality. You didn’t want a nice guy then, and he certainly doesn’t fucking want you, now.

Sincerely,

A Recovering Nice Guy

Edit: lisasin Craigslisti postituse sisu, kuna inimestel on nõnda kergem lugeda. Samuti kustutab Craigslist aeg-ajalt vanu poste.

Advertisements

8 kommentaari »

 1. Oii, ma algul mõtlesin, et ei lase end provotseerida, aga tundub, et mul ei jää muud üle kui lasta asjadel oma loomulikku rada minna.

  See mees on ise süüdi kui ta on sedasi naerualuseks ja ilma naiseta jäänud, sest naised tüüpiliselt ootavad, et mehel oleks niigi palju algatusvõimet, et ise omalt poolt suhet alustada. Ja kui ta proovib ja saab vastu näppe (või nägu või kuidas keegi), siis polegi muud teha kui see naine unustada. Ma saaks aru, kui jutt oleks vastupidi (he she, man woman). Naisest on loomulik oodata ja oodata… Isegi kui mees midagi rohkemat kui sõprus ei paista pakkuma ei kao lootus kunagi kuhugi.

  Pealegi: getting laid – that’s easy. Getting loved, that’s a whole different story. You won’t get loved when you are acting someone else’s part. Niisiis minagi. Getting laid whenever I want to. Getting loved – never.

  Kommentaar kirjutas liriel — 2008-05-19 @ 15:55:15 | Vasta

 2. liriel, olen nõus – arglikud inimesed ei ole kunagi seksikad, olgu siis mees või naine. Ütleksin selle jutu peale, et neil naistel on ehk lihtsalt liiga kõrged standardid kui vinguvad “kus kõik head mehed on” :)

  Korraga “nice guy” JA enesekindlaid-ettevõtlikke mehi on lihtsalt sama vähe kui sportlikke investeerimispankureid. Kui sellistele silma ei jää, siis tuleb omal valikul ainult ühe poolega leppida.

  Taustaks sobib hästi Katie Melua – Shy Boy

  Georg,
  kunagine arglik ja nice guy, enam mitte kumbagi.

  Kommentaar kirjutas georg — 2008-05-19 @ 16:19:14 | Vasta

 3. Siin on esimene küsimus selles, kas naine näitab välja et ta on huvitatud, kui mees teeb lähenemiskatse. Ja kui naise poolt on tulemas ainult signaal “sõber, sõber”, siis nice guy jätab mõistagi edasised lähenemiskatsed järgi. Ta on saanud signaali, et temast ei olda huvitatud – ning uskudes võrdõiguslikkusse, naiste õigusele omale partnerit valida, tema iseseisvusse ja intelligentsi – ja ka lihtsalt naisest rohkem hoolides ja tahtes kui elus masturbeerimisvahendist – siis jätab ta edasise külgelöömise.

  Mölakas aga ei jäta külgelöömist, vaid jätkab tihedalt peale käimist. Ja mingil hetkel naine väsib vastu panemast või tundub see pidev agressiivne külgelöömine (erivariant: väga tundeline mees, luuletaja, muusik, kirjanik, fotograaf) egole meelitav. Ning ta annab järgi. Ja saab paratamatult pikas perspektiivis selle suhtega vastu näppe, halvemal juhul pärast lapse/laste saamist. Ning seejärel toimub halisemine “Kõik mehed on sead”.

  IMHO, (elu-)targemad naised saavad enamasti mingil hetkel aru, miks nende suhted on “getting laid”, mitte “getting loved”. Enamasti siis, kui ollakse n-ö teisel ringil, pikk suhe/abielu lõppenud ja vanuseks kolmekümne kanti või veidi peale. Siis on see pikk suhe või abielu läinud suure pauguga lõhki, sest selgus et tegelikult ei ole neil midagi ühist – ja et see mölakas ongi tegelikult mölakas, kes naisest vähimatki ei hooli. Halvimal juhul on suhet veel edasi venitatud laste pärast – või lihtsalt suletud silmad mehe ringiaelemise ees ja üritatud hambad ristis suhet elus hoida. Üksindust kardavad ju kõik.

  Vaata ka http://elver.wordpress.com/2008/03/15/niceness-as-a-mating-strategy/ . Pahatihti ma Elveriga ühel nõul ei ole, selle kirjatüki suhtes aga küll.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2008-05-19 @ 16:27:25 | Vasta

 4. Siin siis minu (mitte millelegi pretendeeriv) isiklik arvamus. Ühest küljest, taolist kibeda “nice guy” juttu olen ennegi kuulnud – seda tüüpi, kes räägib, kui hea mees ta on ja miks keegi teda ei armasta ikka kohtab netis ja nad näivad olevat jaotunud üsna ühtlaselt üle kogu Maakera… Üks lõi ühele mu tuttavale külge, näiteks. Neti kaudu.
  Aga asi on jah selles, et see “niceness” üksi – sellest tõesti ei piisa (ega vist olegi sellist iseloomuomadust, millest *üksi* piisaks?). See on muidugi üsna ilmne, miks see nii on: “seista võrdsena” *eikellegi* kõrval või olla jumaldatud *eikellegi* poolt on ikkagi kehvem positsioon kui kas või kümme sammu allpool *kellestki*. Lihtne matemaatika.

  Teisest küljest lirieli seisukoht näib siiski ka natuke… vanamoeline. Suhe on ikkagi teatud liiki protsess ja see ei saa jääda kestma nii, et üks muudkui teeb ja teine muudkui reageerib – see oleks lineaarne protsess ja lineaarsed protsessid ei kesta kaua. See “aktiivne” pool saab mingil hetkel lihtsalt tühjaks.
  Kaua kestavad tsüklilised protsessid – elujõulises suhtes peaks tekkima mingisugune informaatiline või energeetiline ringlus… see võib vahel alata väga vaikselt ja aegamööda kasvada millekski suureks.

  Samas, ega keegi ei olegi tegelikult lihtsalt “nice”, ükski inimene ei ole lihtsalt mingi omaduse kehastus. Kui naine ikka täiegi plokib ja vedu üldse ei võta, siis ta lihtsalt ei ole sinu jaoks õige ja ei ole mõtet üritada. Õige inimesega sujuvad asjad ikka enam-vähem iseenesest ja iga inimese jaoks peaks mingi keemiliselt või intellektuaalselt haakuv isiksusetüüp ikkagi olemas olema… ka mingi täieliku autisti jaoks võib ju olla mõni psühhiaater? :)
  Mina võin ju näida mingite naistega, keda ma hästi ei *tunne* kah ainult “nice guy”, aga need kes mind tunnevad ütlevad jälle, et ma olen ennast täis ja kangekaelne nagu puuslik. :D

  Selline siis minu, teoreetiline, seisukoht. Ärge ära tapke.

  P.S. Vaata, kus kohe lajatatakse kommentaare, kui suhetest kirjutad. Peaks kah millalgi proovima :D

  Kommentaar kirjutas mdworm — 2008-05-19 @ 20:15:15 | Vasta

 5. Iiriel, su juttu lugedes tuli meelde Eesti vanasõna: eks see koer karjatab kes pihta saab.

  mul endal tuli õnneks õigel ajal mõistus pähe ja nüüd olen varsti kümme aastat väga õnnelikus abielus. enne seda jooksin sarved maha ning siis leidsin et elukaaslaseks tahan meest kes minust hoolib. vaadates sõbrannade lahutusi olen kindel et tegin õige valiku.

  Kommentaar kirjutas Pille-Riin — 2008-05-19 @ 20:15:21 | Vasta

 6. Dude, you just opened up an evil can of worms :)

  Einoh, minu kaastunne. “Naine vastutab KA millegi eest” seisukohaga avalikkuse ette tulek on küllaltki valus kogemus iga jumala kord.

  Kommentaar kirjutas Elver — 2008-05-19 @ 20:43:55 | Vasta

 7. Tunnistan, et mul oli tol hetkel, kui esimese kommentaari kirjutasin, hirmus kiire ja emotsionaalne hetk ja seega ei mõelnud ma ka väga hoolikalt läbi, mida ma sinna kirjutan. Ja tõsi, olin koer, kes pihta sai. Olen sellise suhte *mõlemas* otsas olnud korduvalt ja võin öelda, et kummaski otsas olla ei ole hea. Ja enam ei ole ma nice girl ka, ammu enam mitte.

  Kui naise poolt tuleb lähenemiskatsele signaal “sõber”, siis unusta mõte suhtest, loomulikult, oma arvates ma väljendasin seda ideed ka esimeses kommentaaris. Ja see kes ei unusta ja laseb end pideva tagasilükkamise ohvriks saada on omamoodi masohhist.

  Ja ma ei ütlegi, et suhe peaks olema koguaeg ühepoolne, et ainult mees algatab kõike, aga naisepoolne algatus on üldjuhul väga vihjav ja sõbralikkusesarnane, sest muidu öeldakse tema kohta halvas mõttes bitch. Või meeleheitel. On muidugi mehi, kellele see peale läheb, aga kui nice nad siis enam on…

  Ja ma ei tea, kas see on minu noorus ja naiivsus, aga ma ei arva, et ettevõtlikkus ja nice guy kokku ei lähe. Iseasi, kuidas “nice guy” defineerida. Kui oled tundeline ja abivalmis, siis see ei tähenda, et sa oled kohe minule ideaalne mees. Ikka midagi muud peab veel lisaks olema, et suhtest välja tuleks. Ja kui see midagi muud on ainult ühes suunas, siis unusta ära.

  Kommentaar kirjutas liriel — 2008-05-20 @ 11:56:22 | Vasta

 8. Jah, täiesti tõsiselt õige jutt Nice Guy poolt.
  Nende meestega ongi nii, et olles pikka aega “sõbra tsoonis” saab kopp ette normaalne ja viisakas olemast.
  Teades seda, et aktiivsed, julged, mölakad mehed saavad rohkem keppi. Neil on ka rohkem kogemust naistega,
  mistõttu nende tulevikuplaanid, kui nad otsustavad elu rajada, on avaramad, sest mölakast normaalseks
  muutumine käib kiirelt(kuna tead, ja mõtled, et ei tee enam tüdrukutele haiget)… Aga normaalsest teadlikult mölakaks muutumine on raskem(vähemalt minujaoks), sest kui tulevikule mõtled, siis tead, et situd paljude naiste tuju, kui “hästi” läheb, siis ka nende figuuri(šokolaad) või tuleviku. :S

  Kommentaar kirjutas John Smith — 2008-05-25 @ 13:44:58 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.