…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2008-05-08

Ajastu lõpp: Borland müüs lõpuks CodeGear’i maha

Filed under: Infotehnoloogia — Sander @ 12:09:43

Eile saabus uudis: Borland on lõpuks CodeGear’ist lahti saanud.

Tütarkompanii CodeGear arendas edasi ja müüs tooteid, mille poolest Borland kõige tuntum oli: JBuilder, Delphi, C++ Builder jt.

Kunagi oli Borland revolutsiooniline kompanii. Just nemad tõid odavad arendusvahendid massidesse, lõid esimese korraliku Rapid Application Development keskkonna jne. Mitu põlvkonda programmeerijaid on õppinud arendama just Borlandi inimsõbralike toodete peal. Loe näiteks Delphist siitsamast blogist, sealtsamast ka Borlandi kunagiste rumalate otsuste kohta.

Nüüd leidis siis Borland lõpuks ostja CodeGear’ile, ostjaks Embarcadero Technologies, kes siiani tuntud eelkõige andmebaasitoodete valmistajana. Hinnaks närused 23 miljonit dollarit. Loomulikult on PR-kõla suur, 1+1 = 3, suurepärane uudis mõlema kompanii jaoks ja muu tavaline müügimöla.

Nüüd oleneb kõik Embarcadero Technologies’ist. Kas leitakse, et on tasuv investeerida raha arendusse – JBuilderi suretas Eclipse välja (seejuures Borland oli ise üks Eclipsele alusepanejaid), C++ Builder’i asemel kasutatakse kas Visual Studiot või avatud lähtekoodiga keskkondasid, Delphi for PHP, Delphi.NET ja 3rdRail ei ole eriti kasutajaid leidnud. Järgi jääb vaid Delphi… potentsiaali ju Delphil on endiselt, Win32/MFC arenduse jaoks teist nii mugavat ja kiiret keskkonda ei ole. Samas on viimased Application Studiod olnud kuradi ebastabiilsed ja aeglased, esimese asjana tuleks nende parandamiseks päris palju aega panustada.

Elame-näeme.

Advertisements

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.