…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2008-04-28

Kontsert: Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra

Filed under: Muusika — Sander @ 10:07:22

logo_tnso Laupäeva õhtul esines klubis von Überblingen Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra. Pole otseselt nende muusika fänn, läksin sinna eelkõige selleks et Emir Kusturicat näha – tema filmist “Underground” on mul juba paar kuud plaanis kirjutada, aga pole mahti olnud.

Omaette teema on kolmveerand tundi hilinenud kontserdi algus. Pole veel siin ilmas ükski kontsert õigel ajal alanud ega ükski tarkvaraprojekt õigel ajal lõppenud, aga kolmveerand tundi on natuke palju. Kas oodati, et rahvas ennast rohkem purju joob? Isegi maailmatasemel staarid saavad enamasti alla pooletunnise hilinemisega hakkama, TNSO tasemel peaks veerand tundi küll maksimum olema. Kui oli probleeme tehnikaga, transpordiga vms – klubi oleks võinud inimesi vähemalt teavitada. Ebameeldiv.

Sellise slaavi/mustlasmuusika segu puhul on muusikalisest kõrgtasemest olulisem publiku kaasahaaramine muusikasse – kahtlesin, kas TNSO saab sellega Eesti publiku puhul hakkama. Sai küll, alguses külm rahvas hakkas kiirelt kaasa elama – välja arvatud see osa publikust, kes oli ennast näitama tulnud, mitte bändi kuulama. Nagu tavaliselt.

Muusika ja muusikud olid heas hoos, viiulikeele purunemine juba esimese loo ajal tempot maha ei võtnud. Selgelt nauditi mängimist, tehti tsirkust neljameetrise poognaga, tantsiti ise loole kaasa, käidi lavalt väljas jne. Ei häirinud ei laulja olematu lauluoskus ega ka praktiliselt identsed laulud. Feeling oli hea ja nauditav, igati kena kontserdielamus.

Paar sõna ka klubist – Club von Überlingen. Klubi asub endises tootmis/laohoones (Flora?), üritatud on säilitada “industriaalõhkkonda”. Positiivse asjana on klubi kõrge – õhku jätkus kogu kontserdi vältel. Aga ma pole ka tegelikult klubides käinud pärast suitsetamise keelamist (suuresti suitsu sees olemise pärast lõpetasingi klubides käimise), võibolla ongi nüüd igal pool õhku piisavalt? Muige sai mult meeste tualeti uksel olev Überherren – hea veel, et Übermensch ei olnud…

Klubi oli selgelt pisike antud ürituse jaoks – vähemalt kolmandiku võrra liiga palju rahvast selle klubi jaoks. Õhkkonna poolest oleks sinna ehk rohkem Rammstein sobinud. Ning miks pole klubis üldse istumiskohti? Käisin laupäeva hommikul pikema ringi metsas – Lahemaal ja selle ligidal – ning jalad olid üsna väsinud, oleks tahtnud veidi istuda, eriti enne kontserdi algust.

Omaette teema olid turvad. Kas tõesti oli vaja lava nurkadesse turvamehi istuma – gorillavälimuse, -pilgu ja tõenäoliselt ka IQ’ga. Turvamees peab olema nähtamatu, mitte lösutama lava peal ja tuima pilguga ringi vahtima. Või oli see ehk kujunduselement?

Edit: Flytiger on postitanud ka pilte kontserdist, I & II.

Advertisements

2 kommentaari »

  1. Mina natuke hilinesin ja pidin järjekorras seisma. Ja täpselt kui järjekord läbi sai, siis algas ka kontsert. Arvan, et publiku sisselaskmise taga oodatigi. NB! — süüdi polnud ju publik vaid klubi n.ö. sisselaske võime. Selles mõttes oli viimaste tulijate suhtes viisakad.

    Mis puutub sellesse, et kõik lood on samasugused, siis minuarust on iga muusika stiiliga sedasi, et kui sa teda ei kuula, siis näivadki lood väga ühte moodi. Samuti näib ju olevat rassidega. Olen mitmelt poolt kuulnud mõtteid, et võimatu on jaapanlaste vahel vahet teha — kõik ühte moodi. Kui sa fänn pole, siis on see nähtus loomulik. BTW — mina ka ei ole :)

    Kommentaar kirjutas Kaiko — 2008-04-28 @ 12:34:55 | Vasta

  2. oleks tahtnud minna aga tuli Sotspopil tööd teha

    Kommentaar kirjutas redfox — 2008-04-28 @ 13:20:51 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.