…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2008-04-10

Lugemispäevik: Brian Herbert & Kevin J. Anderson "Hunters of Dune"

Filed under: Lugemispäevik — Sander @ 12:04:43
Tags: , , , ,

HuntersCover-UK2Brian Herbert & Kevin J. Anderson Hunters of Dune, 2006. 528 lehekülge.

Nn. “Dune 7” esimene osa, teine on kogu Düüni-seeriat lõpetav Sandworms of Dune. Väidetavasti kirjutatud Frank Herberti märkmete põhjal, mis leiti aastaid pärast tema surma.

Stiili poolest on Hunters of Dune väga hüplik, erinedes üsna oluliselt Frank Herberti raamatutest. Autorid on läinud sama teed, mis nõrgestab Robert Jordani Wheel of Time hilisemaid raamatuid – sisse on toodud palju tegelasi ja tegevusliine, nende kõikide kirjeldamiseks kulub nii palju aega, et reaalne story kulgeb edasi teosammuga.

Mitmed tegelased ja tegevusliinid tunduvad olevat sisse toodud ainult raamatu “täiteks” – näiteks Uxtali liini ülipõhjalikud kirjeldused, selle asemel et tuua parun Harkonneni ja Pauli gholad suhteliselt kiirelt, ühe peatüki jooksul sisse. Samamoodi on Bene Gesseriti (Sisterhood) Doria ja Bellonda vaenutsemine ja surm igavad ning looga mitteseotud.

Raamat suutis mind haarata alles teises pooles, kui tegevus veidi hoogsamaks läks. See võis olla ka eelmiste raamatute ja selle vahele jäänud pea pooleaastasest pausist. Võimalik, et seeriale oleks ainult kasuks tulnud, kui kahe “Dune 7” raamatu asemel oleks kirjutatud üks ja vastavalt mahtu umbes nii kolmandiku kuni poole võrra vähendatud. Kindlalt seda enne viimase raamatu lugemist väita ei julge.

Tänud Kajale selle ja teiste Düüni järgede laenamise eest!

Soovitus: kui eelmised Düüni raamatud meeldisid, siis loe vähemalt selleks, et lugu loogilise lõpuni saada. Muidu ära vaevu, Brian Herbert ja Kevin J. Anderson ei ole nii head kirjanikud kui Frank Herbert.

Advertisements

3 kommentaari »

  1. Pole tänu väärt :) Ei jõua ära oodata su kommentaari peale viimase osa lugemist…

    Kommentaar kirjutas Kaja — 2008-04-10 @ 19:01:15 | Vasta

  2. […] 7″ teine (esimene oli Hunters of Dune) ja kogu Düüni-seeria viimane raamat, vähemalt siiani. Oletada võib, et mõne aja pärast leiab […]

    Pingback-viide kirjutas Lugemispäevik: Brian Herbert & Kevin J. Anderson "Sandworms of Dune" « …meie igapäevast IT’d anna meile igapäev… — 2008-04-16 @ 11:36:31 | Vasta

  3. […] Säde, S. Lugemispäevik: Brian Herbert & Kevin J. Anderson “Hunters of Dune” // https://dukelupus.wordpress.com/2008/04/10/lugemispevik-brian-herbert-kevin-j-anderson-hunters-of-dun… […]

    Pingback-viide kirjutas Frank Herbert « Stalkerid — 2012-08-07 @ 17:12:49 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.