…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2008-04-01

ASP.NET veebimajutust otsimas?

Filed under: Infotehnoloogia,Isiklikud — Sander @ 10:15:41

ASPNETlogo

Olen juba mõnda aega mõelnud, et tahaks omale ASP.NET’i virtuaalserverit/veebimajutust muretseda – ehkki, ausalt öelda on ka mu PHP-põhine koduleht pikalt olnud tähelepanuta ja uuendusteta – olen juba pea kaks aastat plaaninud sellele korraliku kujunduse tegemist…

Aga ASP.NET saiti tahaks eelkõige oma pisirakenduste testimiseks. Kaua ma ikka neid localhostis jooksutan? Lisaks veel kodumasinas SQL server jne. Hakkasin siis otsima ASP.NET hostingupakkujaid – esialgu Eestist, kuivõrd lihtsam oleks asju ajada, ehkki välismaal on valik oluliselt parem – ning hinnad tegelikult kah.

Aga Eestis praktiliselt puudub ASP.NET veebimajutuse turg, ilmselt on huvi selle vastu liiga väike. Iseenesest võiks näiteks ENETA pakkuda arendajatele testlehe teenust tasuta või sümboolse summa eest – .NET’i kasutamise edendamiseks oleks neil raske midagi kasulikumat teha.

Üksikuid ASP.NET veebimajutuse pakkujaid oli raske üles leida – Microlinki ma teadsin, teised leidsin Hinnavaatluse foorumist. Paistab, et kahjuks on TopNet.ee virtuaalserverite võrdlus (pool-)surnud – mille muuga saab seletada SQL-vigasid lehel, graafika kohatist puudumist jne.

Kui mõni ASP.NET’i pakkujal veel eksisteerib – andke palun kommentaarides teada, lisan postile.

Leitud kolm ASP.NET virtuaalservereid pakkuvat firmat, tähestiku järjekorras:

 
Elters

http://elters.ee/

Müstiliselt odavate hindadega veebimajutust pakkuv firma – Silver pakett on 10.- kuus ja selle eest saad 500MB kettaruumi, 5GB andmeedastust, 1 MS-SQL 2005 andmebaas ja 2 MySQL 5 andmebaasi – ja täielik ASP.NET 2.0 tugi. Pakkumine mõjub kahtlaselt odavana – samuti ei äralda usaldust pakettide võrdluses olevad “Mälu” ja  “Eltersi serverid” – tore, et ikka välja on toodud, muidu arvaksin et on ilma mäluta veebimajutus…

Võimalik, et tellin neilt mõne aja pärast katseks kõige odavama paketi – näiteks kuueks kuuks. Singitüki ostuga võrdne kulutus, pole mõtet põdeda kui kehv on.

 

Microlink

http://www.microlink.ee/

Microlingi .NET majutusteenus on selgelt suunatud väikefirmadele, makstes alates 390 krooni kuus. Liiga kallis oma asjade testimiseks.

 

vHosting

http://www.vhosting.ee/

Vigases eesti keeles koduleht ei ole kõige suuremat usaldust tekitav (TopNET.ee kommentaarid). Firma pakub nii Linuxi kui Windowsi pakette, odavaim Windowsi pakett on “49 EEK/мес.”, kuid tundub et sellega ASP.NET’i kasutada ei saa – alates 200.- on pakett, kus on “Cold Fusion, ASP, ASP.NET, Active Perl, MS XML, SSI, SSL”.

Lisaks on olemas tasuta Web-Master pakett, milles ““Web-Master” paketi kohustuslikuks tingimuseks on informatsiooni “Hosted by Vhosting” saidile paigutaminen viitega http://www.vhosting.ee”. Vägagi sümpaatne pakkumine, ilmselt katsetan seda üsna pea – minu testasjade jaoks oleks see ideaalne.

Advertisements

4 kommentaari »

 1. kui selle vhostingu reaalselt ka ära proovid, siis jaga kogemusi ;)

  Kommentaar kirjutas asd — 2008-04-04 @ 18:03:56 | Vasta

 2. http://elters.ee/ on eriti naljakas koht, praegu ei avane nende enda kodulehelgi mõned lingid.

  Kommentaar kirjutas Mart — 2008-06-27 @ 14:03:06 | Vasta

 3. neonit.ee on ka väga hea koht

  Kommentaar kirjutas juku — 2008-08-25 @ 22:04:05 | Vasta

 4. ASP.NET hostingut ja muude Microsofti toodete hostingut hakkas pakkuma Folderburg, sait on http://www.folderburg.com

  Kommentaar kirjutas Peeter — 2009-04-12 @ 19:17:22 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.