…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2008-03-31

turismiweb.ee: pildivargad tegutsemas

Filed under: Isiklikud,Rant — Sander @ 10:05:11

pildivargad.tegutsemasKeegi oli tulnud mu fotoblogisse otsinguga “Keava raba”. Huvi pärast lõin ka ise Googlesse selle sisse – ja oma üllatuseks avastasin, et olen esimene vastus sellele otsingule. Tore!

Aga hakkasin vaatama ka teisi tulemusi – üks neist oli turismiportaali estonianguide.com lehele Keava rabast. Ilusad pildid ka veel seal… ja oot, üks neist on kuidagi tuttav?!

Vaatasin lähemalt. Vasakult neljas pilt on tõesti minu enda tehtud pilt. Hoolimata sellest, et fotoblogil on ilusti päises link Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported litsentsile, mis selgelt keelab pildi kommertskasutuse, on nad selle võtnud ilma küsimata – ja suuremal pildil on veel lisaks kiri “turismiweb.ee”, mis tundub olevat estonianguide.com’i teine aadress/põhiaadress. Loomulikult on ka seal minu pilt, nagu ka teistel sama saidi erinevatel aadressidel.

keava.raba.varastatudNing solvangule tipuks on lehe allküljes kiri ““Kõik õigused kaitstud” Turismiweb.ee“. Huvitav, kuidas ometi said nad pildi kasutamise õigused minu käest ilma minu teadmata?

Loomulikult klikkasin koheselt nende feedback-vormil ja palusin vargus lõpetada. Siiani vastust ei ole. Soovi korral võivad nad selle pildi minu käest osta – kui nad oleksid küsinud enne pildivargust, oleksin ma selle andnud neile tasuta – tingimusel, et pildi juures on mu nimi ja link mu blogisse. Nüüd ei anna. Maksku, kui tahavad. Kuradi pildivargad.

Ilmselt võiksid ka teised inimesed kontrollida, ega nende fotosid pole “kogemata” sellele kommertslehele sattunud. Kui võimalik, siis palun edastage see blogipost loodusfotograafiaga tegelevatele inimestele – las nad kontrollivad samuti sealsed pildid üle. Kui saidi omanikud tahavad kasutada – aga palun, ostke. Te olete kommertssait, seega kehtivad teile teised tingimused, kui kaasblogijale. Äkki tasuks kaevata kohtusse, näidisprotsessina…

Mul pole midagi selle vastu, kui tasuta ja reklaamita mittekommertsiaalsetes kohtades mu pilte kasutatakse – loomulikult vastavalt CC-litsentsi tingimustele: peab olema viide algallikale ja remiximise puhul on tulemus litsentseeritud CC-litsentsiga kompatiibli litsentsiga. Palun kasutage sellistes kohtades mu fotosid – see meeldiks mulle. Olen andnud oma pilte Wikipediale – kus ma olen need andnud vabaks kasutada CC ja GNU FDL litsentside alusel.

Aga nüüd… ma ei ole kindel, kas soovin üldse oma fotoblogi jätkata. Circa kümmekond postitust on veel automaatselt üles minemas, need lähevad nagu on. Aga ma ei tea, kas ma soovin oma parimad pildid üles panna selleks, et mingi kah-firma need varastaks oma lehekese jaoks. Kui ma jätkan piltide avalikku postitamist oma blogisse, siis saab neil sees olema kiri minu nime ja (C) sümboliga. Ma ei poolda seda… ausalt öelda on see mind alati kuradi moodi häirinud. Aga paistab, et teistmoodi lihtsalt ei saa.

WHOIS-päringu andmetel on selle lehe omanikuks:

Registrant:

Hansalevi OÜ

Sõpruse pst.11

TEL 6818880Domain Name: turismiweb.ee

Contacts:

Mario Pruul   mario@hansainfo.ee

Marko Murulauk marko@turismiweb.ee

EDIT: turismiweb.ee vastus

11 kommentaari »

 1. Saan solvumisest aru ja hoian pöialt, et sul võitluses kaabakatega hästi läheks, aga sellise jama peale blogimine katki jätta – pole küll mõtet.

  Kommentaar kirjutas kaur — 2008-03-31 @ 13:14:07 | Vasta

 2. tüübid on asunud pilte eemaldama. mingi kommentaar neilt?

  Kommentaar kirjutas sepp — 2008-03-31 @ 13:40:28 | Vasta

 3. Tore, et eemaldatud. Hetkel veel neilt meile vms pole.

  Vaata ka http://leheneeger.wordpress.com/2008/03/31/votke-vargad-kinni – leheneeger leidis veel äärmiselt kahtlase staatusega pilte sealt lehelt.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2008-03-31 @ 13:44:59 | Vasta

 4. see pilt on sealt nüüd ära korjatud, ma vaatasin.
  kas vabandati ka?

  Kommentaar kirjutas morgie — 2008-03-31 @ 13:48:06 | Vasta

 5. Nagu ma eelmises kommentaaris kirjutasin – siiani midagi ei ole. Annan siin kindlasti teada, kui mingi sõnum nende poolt saabub.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2008-03-31 @ 13:51:22 | Vasta

 6. Mismõttes “aitähh tasuta reklaami eest”??? Saada arve! :)

  Kommentaar kirjutas Vali Dool — 2008-03-31 @ 16:26:28 | Vasta

 7. Kirjutasin 6. märtsil kuidas Eesti Vabariigi aastapäeva portaal eest90.ee varastas samuti blogist pilte. Tookord olid nende autor üsna leebe ja andist tagantjärgi nõusoleku.
  http://rahajumal.wordpress.com/2008/03/06/eesti90ee-varastab-sinu-blogi-pilte/
  Mina isiklikult pooldan sinu praegust karmi reageeringut. See pildivargus on sama kui sinu auto varastatakse ära, leiad selle kellegi garaažist, saad teada mingi allhankija poolt sinna toomisest ja siis öeldakse, et me viisime selle sinna linna teise otsa ega tea enam midagi ja mine sellele ise järele. Turismiweb.ee on vargapesa. Mina soovitaksin paari inimesega sinna kohale minna ja küsida piltide kasutamise õigusi paberil ja must-valgelt näha.

  Kommentaar kirjutas rahajumal — 2008-03-31 @ 18:33:48 | Vasta

 8. […] ei läinud nii, varas jäi vahele. See pole esimene kord, kui kommertssait kasutab minu fotod ilma loata – ning eelmisel korral soovitas ajakirja […]

  Pingback-viide kirjutas Taas pildivargad: Elu24 « …meie igapäevast IT’d anna meile igapäev… — 2008-10-23 @ 11:28:12 | Vasta

 9. […] Sarnaselt Tillu-Villu jutule on ka alati keegi teine süüdi kui sisuga miski viltu kisub. […]

  Pingback-viide kirjutas Spämmiblog » Blog Archive » Spämmer Mario Pruul — 2009-09-29 @ 13:14:18 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.