…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2008-03-07

Squash: pea kaks kuud mängitud

Filed under: Isiklikud — Sander @ 11:23:55

squashNüüdseks olen ligi kaks kuud käinud kaks korda nädalas squashi mängimas. Siiani tundub see üks kõige huvitavamaid spordialasid, mida katsetanud olen.

Eile ostsin lõpuks omale ka isikliku reketi – peab ütlema, et suhteliselt odav Wilson Hammer Pro meeldib mulle oluliselt rohkem, kui klubi poolt laenutatavad ja müügihinnalt pea topelt kallimad reketid. Algaja asi, raskem reket on parem – kuid samas, olles ise suhteliselt tugev, on mugav veidi raskema reketiga teha nii kiireid tugevaid kui ka aeglasi ja täpseid lööke.

Miks mulle squash meeldib? Kindlasti on üks põhjus kiiruses. Ei sulgpallis ega tennises ei ole pall nii kiirelt liikuv kui squashis – BBC andmetel võib pall liikuda kuni 270 km/h. Meie oleme algajad, ilmselgelt nii kiirelt see pall meil veel ei liigu.

Teine põhjus – aktiivne liikumine. Lauatennises – kus ma olen suurema kogemuse tõttu esialgu oluliselt parem kui squashis – ei ole vaja kiirelt ja palju liikuda et pallini jõuda. Squash on üks suurema energiakuluga sporte – tunni aja jooksul põletatakse kuni 1000 kalorit, rohkem kui enamikus teistes spordialadel. Nii näiteks on sama kalorihulga kulutamiseks vajalik pea kaks tundi jalgrattasõitu, ligi 20 km jooksmist või tund aega ujumist.

squash_court_416_2Ja kolmandaks. Meil, algajatel, ei ole see nii oluline – aga sa pead out-think (ei tea eestikeelset vastet) oma vastase. Kui sa suudad mängu kontrollida, siis oled sa võitnud. Ja selleks pead sa mõtlema.

Samuti pead sa pidevalt olema teadlik vastase asukohast, pidama meeles, et tuleb pärast lööki kiiresti tagasi liikuda väljaku keskele, jälgima palli…

Huvitav ja intensiivne. Tund mängu enne tööd annab terveks päevaks värske ja hea tunde, töö lausa lendab käes. Samas ei ole see nii väsitav, et see segaks – tõsi küll, pärast mängu paar tundi käed värisevad märgatavalt, trükikiirus on madalam :P

Esimesel kahel-kolmel nädalal olid küll lihased pärast trenni üsna haiged – teadagi, treenimata lihased ja piimhappe teke. Nüüd aga pole enam ammu ükski lihas valutanud. Tunda on, kuidas reielihased kasvavad – ülakeha oli mul juba enne üsna treenitud. Kõhuke ka (loodetavasti) kaob, eriti kuna olen ka oma söömisharjumusi muutnud.

Kui vähegi võimalik, siis tahaks tihedamini mängimas käia. Ilmselt kolm korda nädalas oleks hea trenn – või kaks korda squashi ja kord jõusaali. Ehkki ausalt öeldes jõusaal ei meeldi mulle nii väga – igav on lihtsalt “rauda pumbata”. Mulle meeldib, kui aju on pidevalt töös.

Samas oleks teiseks võimaluseks teha kaks tundi järjest 2x nädalas. Esialgu oleks see ilmselt palju, aga ehk suve poole on füüsiline seisund selline, mis ka seda lubaks.

5 kommentaari »

 1. out-think – üle kavaldama :)

  Kommentaar kirjutas irve — 2008-03-07 @ 11:46:12 | Vasta

 2. Tänan, üritan meeles pidada.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2008-03-07 @ 11:51:18 | Vasta

 3. ma natuke parandaksin. Endiselt on sulgpall maailmas kõige kiirem reketiga mängitav spordiala. Palli stardikiirus on kuni 370 km/h Antud kiiruse kohta info 2007 aastal. wiki annab natuke väiksem atulemuse: http://en.wikipedia.org/wiki/Badminton 332 km/h

  Kommentaar kirjutas kristo — 2008-03-07 @ 13:03:11 | Vasta

 4. Squash on tõesti mõnus vormis hoidmise/tekitamise harrastus. Isegi saab seda korra nädalas omaks lõbuks mängimas käia. Nädala sees aga aja kokkuhoiu mõttes saab kontori lähedal jõusaalis aega veeta.
  Olen üks selliseid imelike kes sai reketi omale ennem kui mängu kordagi proovinud oli. Aga kahetsema pole pidanud :)

  Kommentaar kirjutas kixs — 2008-03-07 @ 17:18:40 | Vasta

 5. […] viimasel ajal on saanud trenni märksa tihedamini teha kui ennist (ehkki squashi vaid korra nädalas), siis otsustasin omale uue mp3-playeri osta. Mul on raskevõitu lihtsalt mitte […]

  Pingback-viide kirjutas Sandisk Sansa Clip 8GB « …meie igapäevast IT’d anna meile igapäev… — 2010-06-25 @ 13:37:15 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.