…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2008-02-29

Alkoholi müügipiirangust ja kingariiulitest

Filed under: Isiklikud,Rant — Sander @ 09:18:38

jagermeister Käisin eile õhtul poes – supermarketis. Iga õhtu ma poes ei käi, enamasti korra nädalas. Ostan toidukraami valmis, muud vajalikud tarbed kah – siis on vaja vaid paar korda nädalas piima ja muid esmatarbekaupu muretseda.

Poes üritan käia sellal, kui seal palju inimesi ei ole – kas hommikul vara või õhtul. Korra sattusin Ülemiste Keskusse reede õhtul pool seitse. See on tempel mällu igaveseks.

Seekord sain poodi pärast poolt kaheksat – meeldivalt tühi pood. Aga siis hakkas meeshääl kuulutama “Kallid Prisma kliendid! Alkoholi müük lõpetatakse…”. Tavaliselt poleks mul sellest midagi – ei ole nii suur alkoholisõber ja pealegi on mul kodus enamasti midagi varuks… pahatihti aasta või paar avamata pudel.

Aga see teisipäev oli õemehe isa seitsmekümnes juubel. Palju õnne, Mart! Mart

Plaanisin Marti laupäeval külastada – teisipäeval ei saanud. Ja viia talle kingiks pudeli mingit paremat napsu. Kuivõrd Mart on jahimees – ehkki pauku ta enam ei tee, hoopis käib binokliga ringi – siis kena Jägermeisteri kingipakk on igati asjakohane.

Ning nüüd ma pidin mööda seda kuradi poodi traavima, et enne kaheksat kingitus kätte saada. Haarasin oma toidukaubad kiirustades ära, peaaegu valimata – ja jõudsingi, sain kassast 19:57 läbi. Vedas.

Millise kretiinpoliitiku idee oli see, et kaheksast alkoholi ost ära keelata? Ei näe et see kuidagipidi aitaks vähendada alkoholi tarbimist – pigem vastupidi, ostetakse rohkem, igaks juhuks. Sest hiljem ei saa (Postimehes oli selle kohta artikkel ka, aga ei viitsi praegu otsida). Ja kui juba olemas on, siis tuleb ka ära juua…

Aga kes jäävad alkoholist ilma on minusugused hilised poekäijad. Kurat, keelake õhtul kümnest hommikul kaheksani – ma olen kahe käega selle piirangu poolt. Pärast kümmet ostetakse alkoholi enamasti kohe tarbimiseks, mitte kingiks, peo jaoks või varuks. Need, kes hilja töölt lahti saavad jõuavad hommikul pärast kaheksat pudeli kätte saada, kui vaja. Aga praegu… ah, mida kuradit sest sõimata. Eesti Värk®.


Ja teine asi. Kas keegi suudab seletada loogikat asjas, et suurema numbriga kingad pannakse riiulis allapoole? Kui mehel on suurem jalg, siis üsna tõenäoliselt on ta ka pikem. Minul on suur jalg – nagu kuuldavasti Nõukogude sõjaväes öeldi Eesti poiste kohta, sorok poslednii. Noh, nii hull küll asi ei ole, aga 47 istub jalas kõige paremini. Ja miks pean ma neid kõige alumiselt riiulilt küürutades otsima ja suurust 38 kandev nublu peab hüppama, et üleval olevaid kingi näha. Kus on loogika?Olen vihaga paarist kingapoest ära tulnud. Kui te kliente ei taha, siis jätkake sama liini. Edu!

Advertisements

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.