…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2008-02-28

Miks ma programmeerin Windowsi peal?

Filed under: Isiklikud,Programmeerimine — Sander @ 10:19:56
Tags: , , ,

Ruby on Rails’i looja David Heinemeier Hansson kirjutas postituse, milles ta põhjab kõiki, kes veel ei kasuta Ruby on Rails’i ja Mac’i – aga eriti Windowsi peal programmeerijaid.

While I can certainly understand the reasons why some people go with Linux, I have run all but dry of understanding for programmers that willfully pick Windows as their platform of choice.

Posti toonist ja Hanssoni enda olemusest on selge, et ta kirjutas teadlikult väljakutsuva postituse – saab jälle genereerida meedia/blogikära Ruby on Railsi ja Hanssoni enda firma 37signals ümber. Temast võib ka aru saada – paari aasta eest O’Reilly kirjastuse poolt üles pushitud Ruby on vähemalt TIOBE indeksi järgi pidevas ja tugevas languses. Kunagi maailmapäästjaks kuulutatud Ruby’t ei soovi korporatsioonid kasutada, eelistades selle asemel traditsioonilisi keeli. Isegi avatud lähtekoodiga projektide seas kõigub Ruby kasutatavus paari-kolme protsendi ümber. Pole ise Ruby’ga tuttav, võimalik et on suurepärane keel ja RoR suurepärane framework.

Küll aga pani Hanssoni blogipost mind küsima – miks ma ikkagi programmeerin Windowsi peal ja miks on Windows mu põhiplatvorm – Linuxisse pole isegi buutinud enam kui pool aastat.

 1. Tööriistad. Visual Studio on neetult võimas ja mugav keskkond. Hea õppimiskõveraga, mugav ja kiire, hea installida, töötab suurepäraselt out-of-the-box. Eclipse ülespanek on… nojah, kes on pannud, see teab. Lisaks veel SQL Server Management Studio, localhostis mugav IIS millega vajadusel debugida, ASP.NET etc etc etc 
 2. .NET. Kui mul kunagi oli võimalik valida, kas lähen põhikeelena olnud Delphi pealt üle Javale või .NET’ile, siis valisin viimase. Ning vähemalt praegu küll ei kahetse, otse vastupidi. Microsoft on saanud .NET platvormi loojateks-tegijateks oma ala absoluutsed tipud – ning .NET’i areng on kiire, muutudes seejuures järjest võimsamaks ja kasutajasõbralikumaks. Ilmselt ei ole ühtegi teist suurt platvormi, kus areng oleks nii kiire ja järjepidev kui .NET’il.
 3. Turg. Tahame seda või ei, enamus arvutitest maailmas jooksutab Windowsi. Ka serverite seas on Windowsi osakaal järjest suurenenud. Ning kui Windows Server 2008 on tõesti nii hea kui isegi Windowsi vastased tunnistavad, siis suureneb Windowsi osakaal veelgi. See on näha ka tööturul, kus Windowsi arendajaid otsitakse järjest rohkem.

Loe teema kohta ka Coding Horror: Douchebaggery, kus Jeff Atwood David Hanssoni maatasa teeb.

Advertisements

9 kommentaari »

 1. Eks see ole nii, et kuidas keegi endale neid asju põhjendada õigustada tahab, õiget valemit vaevalt et eksisteerib. Mõtlesin natuke, jõudsin peaaegu et vastupidistele järeldustele:

  * OS: Linux. Mugav, kohandatav, ligipääsetav, jne jne
  * tööriistad: pico, vi, käsurida, kate – lihtne ja kõikjal ühemoodi kasutatavad. eclipse – nõus, esimest korda raske mõista, aga kui ükskord tehtud ja selge, siis täiesti asendamatu java-arendusvahend. kdevelop – lihtsalt üks vähestest antud valdkonnas.
  * keeled: java – levinud, väga, nagu ka antud lingist näha. PLATFORMISÕLTUMATU, areneb kiiresti, mugav. Qt – platformisõltumatu, baseerub klassikalisel keelel (c/c++)
  * turg: veebirakenduste osas ma arvan, et lähiaastatel ei kao oracle/bea/LAMP lahendused kusagile, nii et java ja php on vägagi head valikud. Samamoodi on Qt ütlemata suure potentsiaaliga.

  kõige selle juures omab OSS mõtlemine väga suurt tähtsust

  Kommentaar kirjutas urmas — 2008-02-28 @ 16:02:34 | Vasta

 2. Ma mõtlesin küll rohkem miks ma MacOS’i ja Ruby on Railsi peal ei ole. Nii Linux kui Java on jääjad – ja kui aega oleks, siis õpiks Java korralikumalt ära heameelega.

  Aga Hanssoni kirjutis oli loll selle poolest, et sõimas arendajaid kes julgevad teist platvormi kasutada, kui tema poolt toetatav.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2008-02-28 @ 16:20:51 | Vasta

 3. Ruby, Rails või mitte, on iseenesest ilus ja tore keel… Kena filosoofiaga, lihtsa ülesehitusega, konsistentne. Aeglane. Shootouti järgi isegi aeglasem kui Javascript…
  Janoh, eks ta kannatab sama häda all, mis Scheme, Haskell jt. sarnase ideoloogiaga keeled – API ei ole kõikehõlmav ja user-made content ei ole veel kuigi kõrgetasemeline.

  Ahjaa, ja see on ka häda, et ei ole piisavalt enterprisey :P Tundmatule maale minemisega suured jõud ei riski…

  Kommentaar kirjutas Ray D. Noper — 2008-02-28 @ 17:52:15 | Vasta

 4. Ah, iga kisakõri ei maksa ka tähele panna :)

  Mina näiteks olen kõiki 3 platvormi kasutanud pikemalt. Linux, Windows ja Mac – praegu olen Maci peal, aga üldiselt – mida parajasti vaja on, seda ka kasutan

  Kommentaar kirjutas duke — 2008-02-28 @ 21:46:51 | Vasta

 5. Hmm… Visual Studio on IMHO meeletu bloat. Kiire ainult viimase malli masinal, kus on 2GB (soovitavalt 4GB) m2lu. Mugav on kyll, kui see merekoletis ennast l6puks yles on ajanud. Aga kui lihtne formi elementide t88riistariba laadimine kuvamine v6tab 1GB m2luga masinal ligi MINUTI… no teate. K6igil kasutajatel pole Vista-capable pysse laua peal.

  Kommentaar kirjutas Offf — 2008-02-29 @ 10:14:37 | Vasta

 6. Offf: Mis imelikku versiooni sa Visual Studiost kasutad? Või laed sa hiigelprojekti sinna, kus andmed/kood veel serveris ka?

  Mul on töömasinas 2003, 2005, 2008. Mälukasutus kohe pärast käivitamist, ilma projekti laadimata (private bytes/virtual size):

  2003: 14 648K/118 352K
  2005: 31 212K/222 012K
  2008: 27 572K/209 548K

  Avaneb tühi Visual Studio 2008 ca 8s esimesel korral, 3s järgmistel. Pole kahjuks võrreldavaid projekte, mida laadida. Masinaks on mul mais vahetusse minev P4@3GHz, 2GB RAM’i – seega alla keskmise masin tänapäeval.

  Võrdluseks – Borland Developer Studio 2005 avaneb ca minuti ja võtab 350..400MB mälu. Pole siin masinal peal, ei saa täpseid numbreid öelda. Sama on Eclipsega, so pole peal – aga mu mälestuste järgi tuli Eclipse üles ca 30s ja võttis 300MB mälu – oleneb muidugi seadetest.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2008-02-29 @ 10:42:12 | Vasta

 7. Ma pole küll päris progremist veel teinud, aga mina hetkel leian küll, et Linux/BSD/… on kordades mugavam arenduseks kui Windows.

  * konsool on ääretult mugav (gnome-terminal/konsole/xterm on mul kogu aeg lahti)
  * süsteemis ühtne bin, include ja lib kaust-> ei ole mingit PATHide jms sättimist
  * korralikult käsureautiile, millega möllata
  * teekide juurde installimine on lihtne ja kohe peale installi ka kõik töötab (sõltuvused paigaldatakse ka kohe):
  $DISTRO_PAKIHALDUR $DISTRO_PAKIHALDURI_LIPUD pakinimed

  Aga võibolla on asu selles, et ma pole lihsalt näinud Visual Studio üüratut kasutusmugavust. Teine variant on, et kuna mul koduarvutist kadus Windows 4 aastat tagasi, siis ma olen selle aja jooksul lootusetult linuxipedestunud.

  Kommentaar kirjutas t — 2008-02-29 @ 21:01:58 | Vasta

 8. t, sul on üldiselt õigus – Linux on arenduseks parem OS kui Windows. OSi tasemel.

  Aga C# on üpris meeldiv keel, pannes kokku pythoni, c++ ja java parimad omadused. Samuti on Visual Studio on märgatavalt mugavam kui Eclipse või KDevelop või Kate, nii et olen leppinud Windowsi kasutamise ja selle jaoks progemisega kuigi eelistan Linuxit.

  Kommentaar kirjutas mattias — 2008-02-29 @ 23:22:39 | Vasta

 9. Ma arvan, et see lause oli rohkem öeldud Ruby arendajatele. Windowsi peal on ruby ikka maru aeglane ja selle arendamine on veel hullem.

  Kommentaar kirjutas hmm — 2009-11-14 @ 01:17:03 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.