…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2008-02-14

Taani ajalehed avaldasid taas Muhamedi pildid

Filed under: Kultuur — Sander @ 09:01:53
Tags: , , , ,

mohammed_bomb

Üleeile arreteeris Taani politsei Aarhusis kolm meest, kes plaanisid tappa Muhamedi turbanis oleva pommiga kujutava karikatuuri joonistanud kunstnikku ja tema naist. Mõrva plaaninud meestest üks on Marokost pärit Taani kodanik ja kaks on Tuneesia kodanikud, kõik loomulikult muslimid. Nende sihtmärk, 73-aastane Kurt Westergaard, on ajalehe Jyllands-Posten illustraator.

Sellele vastusena otsustasid suurimad Taani ajalehed (vähemalt 17) protestiks Muhamedi pildi taas avaldada. Nendega liitusid eile ka Rootsi, Hollandi ja Hispaania ajalehed. Iraani valitsus on juba avaldanud oma pahameelt naljapiltide üle ja suur Dubai ajaleht on nimetanud piltide taasavaldamist “lõppematuks provokatsiooniks“, ühtlasi väljendades skeptilisust “väidetava mõrvakatse” suhtes.

Millal julgeb lõpuks mõni Eesti suur ajaleht toetada oma kolleege võitluses sõnavabaduse eest ja usufanatismi vastu ning need pildid ära trükkida? Häbiasi, et ükski Eesti kolmest juhtivast lehest ei ole seda ikka veel teinud.

Advertisements

4 kommentaari »

 1. me oleme puhtpraktiliselt praegu veel liiga nõrgad, et sellisel moel tulega mängida. taani, rootsi, hollandi ja hispaania luure, vastuluure ja politsei ei pea tegelema pidevalt kuskilt ida poolt riiki tikkuvate tavapättide, poliitiliste provokaatorite ja potentsiaalsete riigipöörajatega – neil on seal turvalised heaoluühiskonnad ning jõustruktuuride käed on vabad tegelemaks võimaliku islamiterroriohuga. meil aga on probleeme ilma selletagi küllalt ning vähemalt praegusel hetkel eesti endale sellist sõnavabaduse solidaarsusluksust veel lubada ei saa.

  Kommentaar kirjutas sebija — 2008-02-14 @ 11:08:20 | Vasta

 2. Bullshit. Neil on märksa ohtlikum pilte avaldada kui meil. Meil pole agressiivset moslemite kommuuni, mis tuleks tänavatele verd nõudma. Meie saame endale sõnavabadust lubada. Nemad peavad selle nimel võitlema.

  Kommentaar kirjutas Elver — 2008-02-14 @ 13:40:55 | Vasta

 3. Aga näed mina ei avaldaks neid pilte, kui mul ajaleht oleks…
  See oleks ju narr, kui ma aitaksin moslemi imaamidel ja Lääne konservatiividel inimkonda religiooni alusel veel enam lõhestada. Nad teevad juba niigi head tööd.

  Kommentaar kirjutas Mongoolia Surmauss — 2008-02-14 @ 16:44:18 | Vasta

 4. Muuseas, paberist Postimehes oli artikli juures pilt ajalehtedest, kus olid need näha karikatuurid. Seega just nagu avaldati ja samas ei avaldatud ka. Väga kaval, lausa rehepapi vääriline.

  Kommentaar kirjutas Madis — 2008-02-15 @ 01:34:18 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.