…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2008-02-11

Milline "mõnus" nädalavahetus…

Filed under: Isiklikud — Sander @ 10:56:28
Tags: , , ,

Imbkaev

Lootsin, et mu nädalavahetus tuleb mõnus ja rahulik. Aga ei…

Meil on maal kasutusel imbkaev – kasutatud vesi läheb suurde “auku”, kust see vaikselt läbi paemüüritise välja niriseb, ennast loodetavasti ka puhastades. Siiamaani on see töötanud päris ilusti, eriti kui korra aastas tühjaks tõmmatakse.

Aga paari kuu eest ei soovinud vesi enam toast välja minna. Tavalised torusiilid ja muu eriti ei aidanud. Siiski, aeglaselt vesi nõrises ja enne kevade tulekut ei tahtnud eriti minna toru kallale mässama ka. Pole just kõige meeldivam talvine töö.

Kuid viimase paari nädalaga läks asi täitsa hulluks – vesi ei läinud peaaegu üldse alla. Ja nii ei jäänudki muud see nädalavahetus üle, tuli torupuhastamise aktsioon korraldada.

Ostsime isaga kahe peale Kärcher 4.99 survepesuri ja spetsiaalse viieteistmeetrise torupuhastamisvooliku, viimane üksi maksis pealt tuhande krooni. Õnneks on survepesuri ost juba ammu päevakorras olnud, seda läheb ikka vaja – praegugi oli sellega ülimugav vannitoa ülikergelt ülipuhtaks saamine ja eestrepi imelihtne puhastamine. Rääkimata (ettevaatlikust) auto pesemisest, talvine sopa ja soolakiht kadus imelihtsalt.

Karcher 4.99Tagasi kanalisatsiooni juurde. Kuivõrd imbkaevu oli kolme kuu eest tühjaks veetud, siis eeldasime, et eriti palju seal vett pole. Aga mis selgus… kaev oli ääreni vett täis. Paistab, et  tänavune “talv” on nii vihmane olnud et maa enam vett vastu ei võta – ja imbkaevust pole reoveel kuhugi minna. Pigem imbub vesi väljast kaevu – praegu on rohu peal suured loigud, vesi lihtsalt ei lähe ära.

Aga mida kurat me siis nüüd teeme? Laupäeva pärastlõuna, assenisaatorit (maakeeli “sibi”) pole kusagilt võtta. Ja kaevus on pooleteist kanti vett…

Katsetused vooliku ja gravitatsiooniga ei andnud tulemusi – voolik oli ühest kohast külmaga ära paindunud, vesi ei pääsenud vabalt läbi. Nii ei jäänudki muud üle kui esiisade kombel, villkopaga, see poolteist tonni heitvett välja tõsta. Veebruarikuus, +2C ja uduvihm. Oh, milline mõnu!

Siiski, kahe tunni aktiivse tööga saigi tühjaks see kaev. Laupäeva õhtul enam toru puhtaks ei saanud – õnneks tuleb sauna heitvesi teisest torust ja sauna sai kütta. See oli äärmiselt vajalik, sest puhtana ega soojana ei tundnud ma ennast enne korduvat lavalistumist ja pesemist.

KanalisatsioonikraavHea, et ma viimasel ajal olen rohkem trenni asunud tegema – täna, esmaspäeval, on ainult üks seljalihas veel veidi valus. Ja kummalisel kombel ei saanud ma sellest talvisest veepeost isegi mitte nohu. Eks näeb kuidas ma paari tunni pärast squashis ennast tunnen…

Aga toru saime pühapäeval lahti – kasutades survepesurit, traati ja teraslatti. Torus oli betoonina kõva valge saast, ilmselt sadestunud pesupulbri ja seebi jäänused. Seda tuli jõuga lahti taguda – aga lõpuks sai ka.

Mis on aga lohutav – eurorahadega pandav kanalisatsioon on jõudnud mulle peaaegu värava taha, nagu paremal olevalt pildilt näha. Iseasi, et mu kaunis kuusehekk ilmselt täies ulatuses otse oma juurte kõrvalt kaevamist ja kopa poolt tehtud kerget räsimist välja ei kannata – ma arvan et vähemalt kümmekond kuuske läheb kindlasti välja, võimalik et ka rohkem. Oh well, loodetavasti on kanalisatsiooni poolt pakutavad mugavused seda väärt…

Advertisements

2 kommentaari »

  1. Kui ikka peale külmumist mõnusat sauna saab, ei siis see nohu saa mahti tulla! Ise sebin ennast kohe sõbra juurde sauna, kui esimesed külmetusmärgid ennast näitavad. Abiks on ka sidruni- või eukalüpti saunaessents/infusioon. Enda sauna talvel paraku kütta ei saa.

    Kommentaar kirjutas TD — 2008-02-11 @ 11:28:26 | Vasta

  2. Mul on saunaga sama asi enamasti — aga seda praegust ilma talveks nimetada ei saa, nii et õnneks on saun köetav.

    Ah jaa, squash oli neetult mõnus. Lihasevalu kadus nigu niuhti, aga arvata võib, et õhtuks tuleb tagasi…

    Kommentaar kirjutas dukelupus — 2008-02-11 @ 13:38:48 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.