…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2008-01-16

Sun ostab MySQL AB

Filed under: Infotehnoloogia — Sander @ 18:39:38

Nagu teatas Sun oma pressiteates, ostab kompanii ära MySQL AB, ülipopulaarset open-source andmebaasimootorit valmistava firma. Tehingu täpset umbkaudne suurus on üks miljard USA dollarit.

Sellega teeb Sun suure ja tõsise sammu andmebaasiturule – kuid see on ka arusaadav. Andmebaaside turu umbkaudseks väärtuseks on 15 miljardit dollarit aastas – pole ime, et Java valmistaja Sun tahab sinna käppa sisse saada.

Kui Sun’i peakonkurendil Microsoftil on oma andmebaasimootor – vägagi edukas SQL Server – olnud olemas juba pikka aega, siis Sun on püüdnud küll luua partnerlussuhet Oraclega ja flirtinud PostgreSQL’iga. Ka üritati paari aasta eest edutult oma andmebaasimootoriga (Java DB) turule tulla – aga nüüd siis otsustati lihtsalt maailma üks populaarseimaid andmebaasimootoreid üles osta. MySQL on mitmete maailma suurimate firmade ja veebisaitide taga – näiteks Facebook, Google ja Nokia; seda laetakse päevas alla enam kui 50 000 korda.

Mida see tähendab aga kasutajale? Ilmselt esialgu suurt midagi, MySQL jääb endiselt tasuta ja avatud lähtekoodiga. Tulevikus võib aga kindlasti oodata Java ja MySQL’i paremat/kiiremat/mugavamat ühildumist – samuti, ma arvan et Sun saadab Rootsi mõned oma tipp-programmeerijad, kes peavad nüüdseks veidi konkurentidest funktsionaalsuselt maha jäänud MySQL’i kibekähku Oracle ja Microsofti vastavatele toodele järgi aitama.

Aga eks tulevik näitab.

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.