…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2007-11-15

Verd andmas

Filed under: Isiklikud — Sander @ 08:40:22

Käisime eile firmaga verd andmas – või noh, mis firmaga, alla kümne inimese viiekümnest osales. Kes on haige olnud, kellel kehakaal alla viiekümne kilo, kes kardab verd nii hirmsasti et minestab juba esimese veretilga peale ära… Ei saa mina sellistest inimestest aru, enamasti on nad seda tüüpi kes ka ämblikke/konni/vihmausse/hiiri kardavad.

Siiski oli inimeste seas mitu uut doonorit – ise olen juba aastaid käinud, ehkki viimasel ajal mitte, kuna Ädala tänava verekeskus asub minu tavalistest liikumistrassidest kaugel eemal. Loodetavasti hakkame nüüd regulaarselt iga kolme kuu tagant verd andmas käima – kolme kuu tagant seetõttu, et kui mehed saavad iga kahe kuu tagant verd loovutada, siis naised peavad kolm kuud ootama – ja siis saame kõik koos minna.

OotamasTeadagi, tööandja peab ju seaduse järgi andma vabaks nii vereandmise kui ka sinna ja tagasi sõitmise aja. Ega ka nii kretiinset firmaomanikku ilmselt ka pole, kes vereandmist ära keelata sooviks.

Verekeskuses läks kõik kenasti – tädid oleksid võinud olla veidi kiiremad, millegipärast saavad Tartu verekeskuse õed umbes topelt kiiremini asjad tehtud kui Tallinnas.

Aga mis häiris, oli taas kord Verekeskuse andmebaasisüsteem… mis koosneb pabertoimikutest arhiivikappides. Tõeline infoajastu ja e-tervishoid! Võtad paberi näppu ja käid erinevate kabinettide vahet. Seejuures on igal verekeskusel omaette süsteem – aga nii saaksin ma näiteks täna minna Tartus rahulikult verd loovutama, selle asemel et kaks kuud oodata.

Kaja on nii happy, et verd saab andaÜldtervise kontrolli teostav arst oli hea suhtleja, kes tõesti tekitas tunde et sina kui doonor oled oodatud ja vajatud. Rääkisin temaga ka nende infosüsteemist – ja selgus et see valmistab muret ka neile. Kuuldavasti olevat üks päris tuntud Eesti IT-firma (mainiti ka nime, aga ma ei hakka seda siin kordama)  teinud infosüsteemi verekeskuste tarvis, aga seda ei saadud tööle (!!!). Ning loomulikult, kuna juba ühe korra on raha antud, siis enam teist korda ei saa – ja sellel tasemel heategevus ei ole mõistagi Eesti üsnagi pisikestele IT-firmadele jõukohane. Räägime ju täielikust doonorite haldamise infosüsteemist, usaldatavus ja töökindlus meditsiinile vajalikul tasemel – ehk nii… veerandist kuni poolest miljonist kroonist.

Häbiasi, et seda pole. Huvitav, kas näiteks Microsoft Eesti ei tahaks spondeerida süsteemi tekitamist – päris kindel, et seda saaks ka eduka PR-üritusena ära kasutada – “vaadake, kuidas meie uusim tehnoloogia võimaldab…” – ning tõenäoliselt oleks ka infosüsteemi tegev firma nõus seda valmistama omahinnaga või veidi alla selle. Hea reklaam, endal hea tunne ja Verekeskus saaks hädavajaliku süsteemi.

Advertisements

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.