…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2007-09-17

Robert Jordan suri

Filed under: Raamatud — Sander @ 08:22:35

Robert Jordan, kodanikunimega James Oliver Rigney, 1948-2007, suri eile.

Robert Jordan on eelkõige tuntud, kui eepilise Wheel of Time seeria looja, kuid ka mitmete Conani-sarja lugude autor. Eesti keeles on ilmunud ka Wheel of Time-sarja esimene raamat, “Maailma Silm” (The Eye of the World), aastal 2004. Hoolimata kirjastuse Tiritamm lubadustest, järgmiseid raamatuid siiani ilmunud ei ole.

Wheel of Time – eesti keeli siis “Ajaratas” – viimane, 12. raamat pidi ilmuma 2009. aastal. Õnneks aimas Robert Jordan oma surma ette – ta suri amüloidoosi – ja jättis märkmed sarja lõppemise kohta oma naisele Harrietile, kes siis sarja lõpetama peab. Kahjuks ei saa me iial lugeda aga järgmiseid Robert Jordani teoseid.

Puhka rahus, Robert Jordan. Sa olid suur kirjanik ja muutsid fantaasiakirjandust, mitte ainult WoT läbi, vaid ka toetades algajaid kirjanikke.

1 kommentaar »

  1. […] Rober Jordan suri, siis oli jutt, et Wheel of Time sarja lõpetavad tema naine Harriet ja Jordani toimetaja. Hiljem […]

    Pingback-viide kirjutas Lugemispäevik: Brandon Sanderson “Elantris” « …meie igapäevast IT’d anna meile igapäev… — 2008-08-25 @ 11:14:04 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: