…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2007-08-30

Microsoft tappis AutoPatcher’i

Filed under: Infotehnoloogia,Rant — Sander @ 13:44:33

AutoPatcher.header_logoPärast nelja aastat avastasid Microsofti juristid AutoPatcheri olemasolu – ning olles Microsoftist, loomulikult saatsid cease & desist kirja selle autorile.

AutoPatcher on – või õigemini oli – ülimugav utiliit, millega sai alla laadida korraga kõik Windowsi uuendused – ja need näiteks integreerida Windowsi installeri sisse, saades tulemuseks kohe pärast installi töökorras Windowsi, millel polnud vaja minna ilma turvauuendusteta võrku ja hakata sadu megabaite uuendusi alla tõmbama, olles sel ajal ise kaitsetu. Samuti sisaldas AutoPatcher hulga pisikesi Windowsi tweake. Ka tegi see elu lihtsamaks süsteemiadministraatoritele, kellel on vaja pahatihti Windowsi installida.

Nüüd aga kontakteerus Microsoft AutoPatcheri looja Antonis Kaladisega ja käskis kohtu ähvardusel AutoPatcheri levitamine lõpetada. Põhjenduseks olevat toodud mitmesuguseid kummalisi põhjendusi – näiteks et nüüd on võimalik Firefoxiga Windows Update lehte kasutada (äsja proovisin, ei õnnestu), aga ilmselt oli tegelikuks põhjuseks asjaolu, et AutoPatcher töötas edukalt ka mittelegaalse Windowsiga, võimaldades seeläbi WGA‘st mööda minna.

Kui siis Microsoft pakuks ise võimalust kõik turvapaigad korraga alla tõmmata – aga ei, parimal juhul on võimalik MS download-lehelt neid ühekaupa noppida. Mul on legaalne Windows, minu poolest lisage utiliidile WGA kontroll – aga ärge mu elu raskemaks muutke. Taas kord lõppkasutaja-vaenulik otsus Microsoftilt – ja paras PR-fopaa samuti.

R.I.P. AutoPatcher.

Advertisements

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.