…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2007-08-30

Microsoft tappis AutoPatcher’i

Filed under: Infotehnoloogia,Rant — Sander @ 13:44:33

AutoPatcher.header_logoPärast nelja aastat avastasid Microsofti juristid AutoPatcheri olemasolu – ning olles Microsoftist, loomulikult saatsid cease & desist kirja selle autorile.

AutoPatcher on – või õigemini oli – ülimugav utiliit, millega sai alla laadida korraga kõik Windowsi uuendused – ja need näiteks integreerida Windowsi installeri sisse, saades tulemuseks kohe pärast installi töökorras Windowsi, millel polnud vaja minna ilma turvauuendusteta võrku ja hakata sadu megabaite uuendusi alla tõmbama, olles sel ajal ise kaitsetu. Samuti sisaldas AutoPatcher hulga pisikesi Windowsi tweake. Ka tegi see elu lihtsamaks süsteemiadministraatoritele, kellel on vaja pahatihti Windowsi installida.

Nüüd aga kontakteerus Microsoft AutoPatcheri looja Antonis Kaladisega ja käskis kohtu ähvardusel AutoPatcheri levitamine lõpetada. Põhjenduseks olevat toodud mitmesuguseid kummalisi põhjendusi – näiteks et nüüd on võimalik Firefoxiga Windows Update lehte kasutada (äsja proovisin, ei õnnestu), aga ilmselt oli tegelikuks põhjuseks asjaolu, et AutoPatcher töötas edukalt ka mittelegaalse Windowsiga, võimaldades seeläbi WGA‘st mööda minna.

Kui siis Microsoft pakuks ise võimalust kõik turvapaigad korraga alla tõmmata – aga ei, parimal juhul on võimalik MS download-lehelt neid ühekaupa noppida. Mul on legaalne Windows, minu poolest lisage utiliidile WGA kontroll – aga ärge mu elu raskemaks muutke. Taas kord lõppkasutaja-vaenulik otsus Microsoftilt – ja paras PR-fopaa samuti.

R.I.P. AutoPatcher.

Advertisements

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.