…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2007-08-21

Veebisaidid hakkavad Firefoxi kasutajaid blokeerima?

Filed under: Eetika,Firefox,Infotehnoloogia — Sander @ 08:00:38

Adblock’i kasutamise eetilisuse teema jätkuks – veebisaidiomanik Danny Carlton on hirmtige, et mõned tema külastajatest ei näegi reklaame – ning on seega vargad ja terroristid. Seetõttu on eelpool nimetatud isik ette võtnud Firefoxi vastase ristisõja, kus kutsub kõiki saite Firefoxi kasutajaid blokeerima.

whyblocked-logo

Selleks lõi Danny Carlton veebisaidi WhyFirefoxIsBlocked.com, kus ta üritab seletada AdBlocki kasutamise ebaeetilisust ning levitab skripte, mis Firefoxi kasutajad suunab ümber sellelesamale lehele. Ta on üritanud ka erinevates foorumites levitada sarnaseid skripte, mis peaksid tuvastama, kui kasutajal on reklaame blokeeriv tarkvara. Kuivõrd ta enda JavaScripti ja PHP oskused on enam kui puudulikud, siis… nojah.

Nagu kirjutab ka O’Reilly XML blog, juhul kui inimene on tõesti näinud nõnda palju vaeva, et installib AdBlock Plus’i, siis väga tõenäoliselt ei ole ta nende 2.5% veebikasutajate hulgas, kes iial reklaamide peal klikib. Samas on Danny Carlton teinud vahest rohkem kui keegi teine AdBlock’i levitamiseks – kui lugeda Digg’i ja reddit’i kommentaare, siis leiab päris palju “Wow! Võimalus reklaamidest vabaneda! Tänan, just installisin AdBlock Plus’i”

Samuti paneb imestama, miks ta ei maini brausereid nagu Opera – kuhu reklaamide blokeerimine on juba sisse ehitatud. Või mõningaid tulemüüre ja antiviiruseid, mis sedasama teevad. Ausalt öelda, tegemist tundub olema kinnisideega Firefoxist. Selle asemel, et arutada – miks inimesed soovivad reklaamidest lahti saada ja mida saaks teha, et näidata inimestele selliseid reklaame, mida nad ei sooviks blokeerida – asemel on alustatud mõtetut ristisõda, kus kaotajaks saab jääda vaid tema ise. Samas, on küünikuid, kes väidavad et tegemist on hoopiski kampaaniaga, kus Danny Carlton soovib saada kiiret reklaamitulu WhyFirefoxIsBlocked saidi külastajatelt ja on selleks korraldanud sellise kontroversiaalse reklaamikampaania…

Advertisements

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.