…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2007-08-14

Blogil 20 000 külastust

Filed under: Isiklikud — Sander @ 08:04:43

Nagu mu mitmed tuttavad on korduvalt öelnud, olen ma maniakk igasuguste statistikate suhtes. Eks ta tõsi ole, olgu siis veel veidi siin sellele lisa…

Eile sai üsna ootamatult blogil 20 000 külastust täis. Ootamatult sellepärast, et vahepeal, kui elu kiire oli, siis ei kirjutanud blogisse midagi, pea kaks kuud. 10 000 külastust sai täis aprilli alguses.

Ülevalpool on näha viimase kolmekümne päeva külastuste statistika. Esimene tipp – 24. kuni 27. juuli – on mu oma kodukootud Wikigate. Mingil põhjusel – ilmselt hapukurgihooaeg – korjasid selle postituse/teema üles Eesti uudisteportaalid (Digg.ee, Delfi, Postimees, EPL, SLOL, Minut.ee) ja see jõudis ka tavameediasse – paberlehtedesse. Lisaks veel tore saade Tehnokratis (kuula) ja mõned blogipostid. Ise ei oodanud midagi sellist, leidsin et tegemist küll häbiväärse, aga mitte kuigi olulise asjaga. Samas, see võimaldas rääkida inimestele Wikipediast ja loodetavasti ilmuvad sinna mõned uued eestlastest vikipeedlased (tänan, Alexia Death ja Peeter Marvet). Lisaks sain suure päeva külastatavuse – 853.

Omapärane oli see, et nädalajagu pärast seda “Wikigatet” sain meili Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni nõunikult – teemaks Kristiina Ojulandi kohta käiv sissekanne Wikipedias. Taas oli näha, et meie poliitikuhakatised ei saa aru ei interneti ega Wikipedia toimimisest. Kahju, võiks juba veidikene seda uut kummalist asja nimega “internet” tundma õppida…

Teine tipp on samuti seotud Peeter Marvetiga – nimelt tema standardvastusega eestikeelsele spämmile. Tegemis on vana postitusega, kuid see korjati üles minut.ee artikli kommentaarides, seejärel jõudis see ka digg.ee‘sse ja mainiti ära Hinnavaatluse foorumis. Tegemist on kasuliku asjaga, tänagi vastasin sellega mingile tobedale Egiptuse-reisi pakkuvale spämmpostile.

Mida edasi? Eks ikka samamoodi, veidi tehnoloogiateemalisi postitusi, kummalisi juhtumisi ja huumorit, näpuotsaga loodusejuttu ka – vahel harva, kui aega on. Loodetavasti on mõni lugeja ka.

Advertisements

2 kommentaari »

  1. Palju õnne, Duke! :)

    kommentaar kirjutas LMP — 2007-08-14 @ 12:24:19 | Vasta

  2. :D Tõepoolest:) Õnnitlused:D

    kommentaar kirjutas Alexia Death — 2007-09-08 @ 19:35:35 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.