…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2007-08-14

Blogil 20 000 külastust

Filed under: Isiklikud — Sander @ 08:04:43

Nagu mu mitmed tuttavad on korduvalt öelnud, olen ma maniakk igasuguste statistikate suhtes. Eks ta tõsi ole, olgu siis veel veidi siin sellele lisa…

Eile sai üsna ootamatult blogil 20 000 külastust täis. Ootamatult sellepärast, et vahepeal, kui elu kiire oli, siis ei kirjutanud blogisse midagi, pea kaks kuud. 10 000 külastust sai täis aprilli alguses.

Ülevalpool on näha viimase kolmekümne päeva külastuste statistika. Esimene tipp – 24. kuni 27. juuli – on mu oma kodukootud Wikigate. Mingil põhjusel – ilmselt hapukurgihooaeg – korjasid selle postituse/teema üles Eesti uudisteportaalid (Digg.ee, Delfi, Postimees, EPL, SLOL, Minut.ee) ja see jõudis ka tavameediasse – paberlehtedesse. Lisaks veel tore saade Tehnokratis (kuula) ja mõned blogipostid. Ise ei oodanud midagi sellist, leidsin et tegemist küll häbiväärse, aga mitte kuigi olulise asjaga. Samas, see võimaldas rääkida inimestele Wikipediast ja loodetavasti ilmuvad sinna mõned uued eestlastest vikipeedlased (tänan, Alexia Death ja Peeter Marvet). Lisaks sain suure päeva külastatavuse – 853.

Omapärane oli see, et nädalajagu pärast seda “Wikigatet” sain meili Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni nõunikult – teemaks Kristiina Ojulandi kohta käiv sissekanne Wikipedias. Taas oli näha, et meie poliitikuhakatised ei saa aru ei interneti ega Wikipedia toimimisest. Kahju, võiks juba veidikene seda uut kummalist asja nimega “internet” tundma õppida…

Teine tipp on samuti seotud Peeter Marvetiga – nimelt tema standardvastusega eestikeelsele spämmile. Tegemis on vana postitusega, kuid see korjati üles minut.ee artikli kommentaarides, seejärel jõudis see ka digg.ee‘sse ja mainiti ära Hinnavaatluse foorumis. Tegemist on kasuliku asjaga, tänagi vastasin sellega mingile tobedale Egiptuse-reisi pakkuvale spämmpostile.

Mida edasi? Eks ikka samamoodi, veidi tehnoloogiateemalisi postitusi, kummalisi juhtumisi ja huumorit, näpuotsaga loodusejuttu ka – vahel harva, kui aega on. Loodetavasti on mõni lugeja ka.

Advertisements

2 kommentaari »

  1. Palju õnne, Duke! :)

    Kommentaar kirjutas LMP — 2007-08-14 @ 12:24:19 | Vasta

  2. :D Tõepoolest:) Õnnitlused:D

    Kommentaar kirjutas Alexia Death — 2007-09-08 @ 19:35:35 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.