…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2007-08-10

Töötamine kahe kuvariga

Filed under: Infotehnoloogia,Isiklikud — Sander @ 14:56:48

Sain omale hiljuti tööle uue arvuti – ning seoses sellega avanes võimalus hakata kahte kuvarit kasutama.

Mitmed tuttavad programmeerijad on dual monitor süsteemi taevasse kiitnud – et tööjõudlus kasvab, mugavam on töödata, taevas on sinisem ja linnud laulavad valjemini. Mitmesugused uuringud (1, 2) on näidanud kuidas kahe monitoriga on inimesed produktiivsemad – 10% rohkem koodi päevas ja vigade arv (defect levels) vähenes 26%.

Aga mina olin skeptiline… või nojah, ma olen alati skeptiline. Mu ainus pikem varasem kogemus pärines kahe CRT’ga (vist) eelmisest aastatuhandest – ja see küll kuigi mugav ei olnud. Laud oli monitore täis ja muu jaoks ruumi polnud.

Nüüd on aga TFT monitoride aeg käes – ja need on ikka hulga õhemad kui CRT’d. Mõtlesin et proovin siis veel korra.

Alguses oli kaks 19-tollist kuvarit – aga ühe neist vahetasin varsti 17″ vastu. Sõber soovitas kasutada UltraMon’i – see on (kahjuks tasuline) tarkvara, mis võimaldab terve hunnikut mitme monitori kasutamisega seotud tweake. Parimad neist on taskbar mõlemal monitoril ja lisanupud akende tööriistaribal. Esimene lisanupp venitab akna kahe monitori peale maksimaalsuuruseks, teine on aga veelgi kasulikum – see tõstab rakenduse ühest aknast teise, säilitades tema suuruse ja suhtelise positsiooni monitoris. Mõnus ja mugav.

Kõik oli nii harjumatu. Ei olnud meeles vaadata teisele monitorile, hiirega ühest monitorist teisele minek oli ikka ootamatu. Aga pisitasa hakkasin harjuma – nii mugav oli hoida spets lahti pisemal, sekundaarsel monitoril ja töödata suuremal. Samamoodi sai sekundaarses monitoris hoida lahti chatte ja brauserit. Oluliselt vähem oli akende vahel liikumist ja mingi konkreetse akna otsimist.

Ilmselt tulevikus ei kuhuta enam ettegi, et peaks ainult ühe monitoriga töötama. Küsimus on aga koduarvutiga – plaanisin sellele 22″ laiekraankuvarit osta – mitte filmide vaatamiseks, vaid koodi kirjutamiseks. Viimasel ajal on koodimisel põhikeskkonnaks Visual Studio – aga sellel, nagu ka teistel sarnastel programmeerimisvahenditel, kipuvad küljeribad liiga palju koodi varjutama. Samas on nad vajalikud ja nende automaatselt peitmine-avanemine teeb tööd aeglasemaks ja häirib. Laiekraankuvaril on aga koodiosa meeldivalt laiem.

Aga tagasi teema juurde. Kardan, et kui ma kodus ostan lisaks 22″ kuvari, siis ei mahu mõlemad mulle laua peale lihtsalt kõrvuti ära – ja suuremat lauda ma ka ei saa kahjuks kasutada. Nii ma ei olegi kindel, mida teha. Aga noh, eks sellega ole aega mõelda ja arutada, vana kuvar on kodus tipp-topp korras, surnud piksleid ei ole – ja enne novembrit ei näe ma endal kodus koodimiseks eriti aega.

Ah jaa, üks kasulik link ka. Multi-Monitor Resources on hunnik FAQ-stiilis küsimusi-vastuseid mitme monitori koos kasutamise ja selle probleemide kohta.

Advertisements

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.