…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2007-08-01

Babylon 5: Voices in the Dark

Filed under: Filmid,Kultuur — Sander @ 21:03:41

Babylon 5: Voices in the Dark on esimene otse DVD’le tulevatest Babylon 5 seeriast Babylon 5: The Lost Tales. Nagu Babylon 5 looja J. Michael Straczynski ütles, need on lood mida ta soovis B5’s rääkida, kuid mille jaoks teleseeriates ruumi ei olnud. Selgituseks – teatavasti oli Babylon 5 algusest peale planeeritud viiehooajaliseks, kuid neljanda hooaja alguses Prime Time Entertainment Network otsustas, et viiendat hooaega ei tule – ning Straczynski oli sunnitud planeeritud neljanda ja viienda hooaja kokku suruma. Sellest ka neljanda hooaja tihedus – varjusõda ja sõda Maaga. Neljas hooaeg oli aga nõnda edukas, et sooviti siiski ka viiendat – ja Straczynski pidi hakkama leiutama, mis selles hooajas toimub. Sellest ka viimase hooaja teatud tühjus ja peataolek.

Tagasi uue filmi juurde

Viiendast hooajast on möödunud kümme aastat, käes on aasta 2271. Kolonel (endine kapten) Elizabeth Lochley juhib endiselt Babylon 5’t. Interstellar Alliance presidendiks on endiselt John Sheridan.

Voices in the Dark koosneb kahest ca 35 minutilisest loost. Esimeses neist on keskseks kujuks Elizabeth Lochley – kelle probleemiks on mees, kes väidab et on deemonist seestunud. Lochley on sunnitud preestri kutsuma, kes deemoni välja ajaks. Kuid kas tegemist on tõesti deemoniga – ja miks ometi on too huvitatud, et teda mehe seest välja aetaks?

Teise loo keskmes on John Sheridan, kes sõidab Babylon 5’te Interstellar Alliance’i kümneaastaseks saamist tähistama – võttes peale teismelise Centauri troonipärija. Teel aga ilmub talle tehnomaag Galen, kes näitab Sheridanile tulevikku, kus Centauri printsist on saanud vägivaldne vallutaja, kes hävitab terveid kultuure – ja Galen käsib Sheridanil prints tappa. “Kui keegi oleks tapnud Hitleri või Tšingis-khaani kui nad olid noored… nüüd on sinul võimalus tulevikku muuta.” Sheridan peabki otsustama, kas tappa teismeline poiss või ei.

b5

Kuidas siis oli?

Babylon 5 oli ulmesarjade seas teenäitaja – tavapärased üksikud 45 minutilised “lugu-seerias” jutukesed asendusid pideva loo arenguga, oi-kui-coolidest eriefektidest said olulisemaks tegelased, nende probleemistik ja moraalsed valikud – ehk – Heinleini poistekad asendusid Ursula K. Le Guiniga. Suurepärane story ja vapustavalt head näitlejad veel lisaks. Tänapäeva seriaalides on ikka veel Babylon 5 mõju selgelt näha, kõige rohkem ehk Battlestar Galactica’s (kus kahjuks küll stsenaarium on selgelt nõrgavõitu) kuid ka teistes uuemates sarjades, nagu Heroes ja Stargate: Atlantis.

Voices in the Dark pettumust ei valmistunud. Mõlemad lood olid hästi läbi mõeldud ja kirjutatud, nii näitlejad, režii kui ka montaaž jm olid tasemel. Huvitav oli vaadata eriefektide taseme muutumist kümne aasta tagusega võrreldes – muideks, kasutati fännide tehtud 3D mudeleid, kuna sarja originaalmudelid olid Warner Bros’il kaduma läinud.

Ise eelistan kindlasti teist, Sheridani lugu. Esiteks on see lihtsalt huvitavam ja teiseks on nii John Sheridani osas olev Bruce Boxleitner kui ka Galenit mängiv Peter Woodward paremad näitlejad kui Tracy Scoggins (Lochley).

Kahjuks on surnud nii Andreas Katsulas (G’Kar) kui ka Richard Biggs (Dr Stephen Franklin), nõnda et neid järgnevates osades näha ei saa. Küll on aga esimese osaga pandud maha tõsine verstapost – loodetavasti järgnevad on sama head. Igatahes, kohustuslik vaatamine kõikidele Babylon 5’e fännidele.

Advertisements

4 kommentaari »

 1. Esimese asjana peaks ütlema Star Trek sucks, et teemase minna. Aga Babylon5 on ikka hullumeelne toode mis vaatamata sellele, et vaatasin seda viimasti vist millalgi 90ndate lõu poole toob ta mulle hea mälestuse kui mõtlema hakkata.
  Tundub ka, et Filmid on suudetud hoida korralikul tasemel mitte nagu juhtus Highlanderi sarjaga kus püütakse läbi ussimu**i filme välja pigistada.

  Peab vist ka sarja järjed ühel heal päeval käsile võtma ja uurima mis ilmutised need on.

  Kommentaar kirjutas kixs — 2007-08-02 @ 19:04:46 | Vasta

 2. Tegelikult mulle Star Trek: TNG täitsa meeldis. Aga eelnevad ja järgnevad ST sarjad ei.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2007-08-02 @ 20:04:34 | Vasta

 3. In sul aimu kas seda DVD-d eestis ka kusagilt osta saab?

  Kommentaar kirjutas Alexia Death — 2007-08-09 @ 07:56:47 | Vasta

 4. Ei tea, ise hankisin… mujalt. Tõenäoliselt amazon.de või .co.uk saadavad selle Eestisse, ise ostan nagu tavaliselt – kunagi jääb silm plaadipoes peale.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2007-08-09 @ 08:15:20 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.