…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2007-03-26

Tegin fotoblogi…

Filed under: Isiklikud,Loodus — Sander @ 10:32:34

Otsustasin omale teha teise blogi – fotode jaoks. Saab siinsed mõttemõlgutused ja fotod ilusti eraldi hoida.

Fotoblogi aadressiks on fotod.wordpress.com, esimeseks postituseks veidi pilte metsaskäigust möödunud laupäeval (otselink).

Blogi nimeks sai “..pühapäevapildid..”. Olen ju nii oskuste, huvi kui ka kaamera poolest ju selline… pühapäevafotograaf. Aparaadiks on hetkel mul Olympus  SP-500 UZ, millalgi varsti mõtlen ka peegelkaamera ostule. Pilte teen eelkõige loodusest, aga mitte ainult – eks mine ja vaata ise…

Advertisements

5 kommentaari »

 1. Mul on samad mõtted peas, aga kaalun just, kas teha veel üks wordpressi blogi või mõnd spetsiaalset tarkvara kasutada (EXIF võimalus jne). Pixelpost ei suuda mu teenusepakkuja serveriga eriti suhelda, muud analoogid on jälle nigelamad.

  Kommentaar kirjutas Juta — 2007-03-26 @ 11:36:01 | Vasta

 2. Eks kavalam oleks kasutada ilmselt spetstarkvara – ja kui oma koduleht lubab, siis sinna. Uninet/netpoint peaks sul piisavalt bandwidth’i andma selle jaoks.

  Ise panin blogi WordPressi ja fotod ise on Googlepages’is üleval. Mul on küll (meelega) suhteliselt pisikesed pildid – just nimelt lehe laadimise mõttes, mitte mingis piltide varastamise kartuses. Vaatab, kuidas selle fotograafiaga mul saab, tegelikult hakkasin millalgi isegi väga fancyt AJAX fotoalbumit kirjutama, aga see on ajapuudusel pooleli jäänud.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2007-03-26 @ 12:01:18 | Vasta

 3. Nagis on meil muuseas hulk võimalusi fotode blogidesse või veebilehtedele linkimiseks. Oma fotostriimi JS-koodi saab konfida seadete lehel või vastavalt http://reigo.net/nagi_stream.html toodud juhistele. Selle Javascriptiga saab hõlpsalt kas viimaseid või konkreetse albumi fotosid oma lehel automaatselt näidata.

  Muidugi on võimalus ka üksikuid pilte oma blogisse linkida, vastava valmis HTML-jupi leiab iga pildi Suurused nupu alt.

  Kommentaar kirjutas Jüri Kaljundi — 2007-03-26 @ 15:30:56 | Vasta

 4. Hmm, jah, tõsisemale huvilisele on oma virtuaalserver küll ainus lahendus. Mul on praegu kokku 3000MB kettaruumi kahe teenusepakkuja peale kokku kenasti piltide alla ära kasutatud ja Nagi vms teenused ei sobi kohe päris kindlasti selleks otstarbeks.

  Kommentaar kirjutas Juta — 2007-03-26 @ 16:57:17 | Vasta

 5. Oot Juta, miks Nagi sarnased tegevused ei sobi suure hulga piltide hoidmiseks? Nagis ikka hulk sellise mahuga kasutajaid ja saavad hakkama küll. Või sa mõtlesid, et hind Nagis ei sobi ning mujal teenusepakkuja virtuaalserveris on soodsam?

  5, 10 või 20 GB fototeenuses hoida pole täna küll mingi eriline asi, pigem tüüpiline. Fototeenuste üheks eesmärgiks ongi olla ju koopia ka kasutaja kõigist originaalpiltidest, neid ei pea isegi teistele avalikuks tegema, kui ei soovi.

  Kommentaar kirjutas Jüri Kaljundi — 2007-03-27 @ 10:38:50 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.