…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2007-01-20

Kuu aega blogitud

Filed under: Isiklikud — Sander @ 12:16:59

Eile sai selle blogi vanuseks terve kuu. Üllatavalt kiiresti on see aeg läinud – tundub, nagu oleks alles paari päeva eest alustanud.

Mis siis kuu ajaga toimus blogis? Üllatavalt palju postitusi – tervelt 23. Ootasin ise ehk vahest viitteist postitust, aga elu läks nii, et rohkem sai. Oli postitusi, millega ise rahul olin – ja ka neid, millega ei olnud. Viimaseid eelkõige ehk alguse poole, kui ise ka veel blogimise suhtes ebakindlam olin.

Kõige rohkem teemasid oli konkurentsitult Firefoxist – tervelt viis. Tõsi küll, kolm nendest kuulusid ühte “sarja” – asendamatud pluginad. Mozilla Firefoxist plaanin blogida ka edaspidi – järjest selgemaks saab, et brauserist on välja kasvamas platform, mille peale kirjutatakse teisi rakendusi. Sellisena on ka Microsoft oma Internet Explorerit koguaeg üritanud välja pakkuda – kuid arendajate-entusiastide kogukond on IE’sse üsnagi külmalt suhtunud.

Kõige populaarsem postitus oli aga üldsegi mitte blogisse mõeldud Õpetus: kuidas foorumites oma küsimusele mitte vastust saada. Kirjutasin selle algselt Arvutikasutaja foorumisse pärast seda, kui järjekordne n00b postitas teema nimega “probleem!!!!!!!” ja… ah, mida seal rääkidagi. Sai üsna karm rant, otsustasin selle blogisse panna – ja minu üllatuseks korjasid selle üles päris mitmed foorumid, nagu näiteks Hinnavaatlus, XP Tuunimine, PHP Center, Lontu.ee, CalibraClubEstonia ja StreetRace.pri.ee.

Suuresti tänu sellele postitusele korjaski blogi kuuga 3300 külastastust – post tuli 13. jaanuaril, pärast seda toimunud hüpe on ilmselge:

Ei usu, et mul niipea õnnestub midagi nii populaarset kirjutada, seetõttu võib oletada, et blogi külastatavuses toimub vaikne langus. Keskmiselt üle saja inimese päevas on nagunii oluliselt rohkem, kui ma ise eeldanud oleks.

Millest aga edaspidi plaanin kirjutada? Kindlasti Nokia-ranti teine osa – ausalt öelda unustasin selle üldse ära. Tahan kirjutada paar looduseteemalist ja paar programmeerimise-alast postitust, mõned rantid on kindlasti tulemas. Ning alati on tulemas ette planeerimata, ootamatud postitused – kui midagi silma või kõrva jääb. Ja loodetavasti leiavad mu kirjutised vähemalt mõned lugejad.

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.