…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2007-01-19

Nupud Firefoxi menüüribal

Filed under: Firefox — Sander @ 14:23:44

Töökaaslane tuli mu selja taha ja imestas “Oi, kuidas sa oma Firefoxi selliseks said???”. Mina ei saanud aru – mis mõttes selliseks? Aga selgus, et tema jaoks olid ootamatud nupud Firefoxi menüüribal – nii nagu need allpool oleval pildil näha.

Olen juba üsna kaua paigutanud harvem kasutatavad nupud üles menüüribale – aga see oli jällegi minule ootamatu, et teised ei tea kuidas seda teha. Seega, otsustasingi teha ühe pisikese õpetuse.

Tee paremklikk ükskõik millisel menüüribal – avaneb paremal pool näha olev menüü. See ei pruugi täpselt selline välja näha – mitmed pluginad võivad seda muuta, minul on selliseks Web Developer Toolbar.

Vali menüüst Customize… nagu pildil on näha.

Seejärel avaneb selline aken:

Alustuseks linnuta ära “Use Small Icons”, mis on pildil punasega määratud. See käsib Firefoxil kasutada väikesi ikoone – tavalised on lihtsalt liiga suured ja varastavad ära liiga palju ekraanipinda.

Nüüd saad sa hakata menüüribasid ümber kujundama. Kui sa mõnda nuppu ei soovi, siis vea see drag’n’drop stiilis (ehk vasak hiirenupp alla menüünupu peal, ära lahti lase – kui liigutad hiirt, siis näed et menüünupp liigub kaasa) sellesama Customize Toolbar akna peale. Ning kui uut nuppu soovid, siis vea see Customize Toolbar akna pealt soovitud kohta.

Kui midagi metsa läheb, siis ära satu paanikasse. “Restore Default Set” toob algsed Firefoxi tööriistaribad tagasi. Nagu näha, saad soovi korral lisada ka üldse uue tööriistariba.

Omaette juttu peab tegema valikute Space ja Flexible space kohta. Esimene teeb nupulaiuse vahe, teine aga soovitud laiusega tühja vahe. Separator võimaldab nuppe soovi korral ilusti grupeerida, lisades püstriba.

Ega kõike nii lihtsalt lahti seletada ei saagi – katseta ise ja tee oma Firefox just selliseks nagu ise soovid. Liigutada saad peale nuppude ka otsi- ja aadressiriba.

Minu Firefox näeb välja järgmine:

Nagu näha, lisasin aadressiriba kõrvale uue tab’i nupu – et oleks hea ja käepärane. Lisaks veel siis menüü kõrvale harvemini kasutatavad nupud – kinnipandud tab’ide nimekiri, avatud tab’ide nimekiri, Sage, Scrapbook, Resurrect Pages, History ja Uppity. Pea kõik nendest pluginatest on kirjeldatud kolmes “Firefox: asendamatud pluginad” postituses, mille esimene osa on siin; lisaks teen millalgi lähitulevikus ühe pikema postituse Scrapbooki kohta.

Head Tulirebase mudimist!

4 kommentaari »

 1. Olen pikemat aega fännanud pinball theme’t ( http://mozilla-themes.schellen.net/firefox.html ) kus nupud ja sakid on parajalt minimaalses mõõtmes. Uue saki nuppu ei vaja enam, sest hiire rullikuga klõpsates kodulehe nupul avaneb uus sakk ja sama käsk on mouse gestures olemas. Küll olen lisanud download nupu mida teistest tihedamini klõpsin.

  Kommentaar kirjutas arvi — 2007-01-19 @ 20:33:22 | Vasta

 2. Tänan – tundub vägagi kena teema olevat. Panin peale, ainuke mis veidi häirib on lehe laadimise graafika – see kahe noolega ring. Ei sobi ülejäänud teemaga kokku.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2007-01-19 @ 22:25:24 | Vasta

 3. Lahe väljend – “linnuta ära”. Ilmselt pole tegu mingi uudisväljendiga, aga mina polnud enne kohanud ja mumeelest väga hea!

  Kommentaar kirjutas Ain — 2007-03-04 @ 15:33:46 | Vasta

 4. a lahe, ma sain nüüd selle mida tahtsin (ja mida IE-d kasutades olin teinud) – et kõik nupud ja käsud on ainult ühel real… kahju et ei saa (ma ei oska vähemalt) teha siiski nii, et File.. Edit jne oleks ainult File ja ülejäänud avaneks drop-down-na (nagu IE-l teha saab)

  Kommentaar kirjutas na — 2007-03-19 @ 00:07:54 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.