…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2007-01-15

Newegg laieneb Euroopasse

Filed under: Uncategorized — Sander @ 10:26:50

Inquirer kirjutas eelmisel neljapäeval, et Newegg laieneb Euroopasse. Ei ole veel teada, millal laienemine toimub, kuid see, et laienetakse on väidetavasti kindlalt paika pandud. Naljaga pooleks pakuti Neweggi Euroopa haru nimeks EUegg.

Newegg.com on suur USA online-arvutipood – tegelikult ilmselt suurim maailmas. Tuntud on Newegg oma agressiivse hinnapoliitika, hea kaubavaliku ja ülisoodsate eripakkumiste poolest.


Kuivõrd Newegg ostab kaupa ülisuurtes kogustes, siis saavad nad need kätte väga heade hindadega. Julgeks pakkuda, et hinnavahe Eesti poodidega on vähemalt veerand – võrdluseks oleks ehk hea (pool-) professionaalseid audiotarvikuid pakkuv Thomann.de, mille kaup koos Eestisse saatmisega on veerandi kuni kolmandiku võrra odavam kohapeal ostmisest.

Samuti ollakse väga kiired reageerima kauba hinnamuutustele. Kui Eestis olid LaCie välised kõvakettad pikalt üle kolme tuhande krooni, siis Neweggist võis selle saada $100 eest (~1200.- + saatmine).

Kauba valik on väga suur – kindlasti suurem kui Eesti poodides. Arvata võib, et Euroopa haru kaubavalik erineb USA omast – kõigepealt peavad kõik kaubad EU’s sertifitseeritud olema, vooluvõrgu pinged on erinevad, teatud kaupadel (näiteks Canoni fotoaparaatidel) on Euroopas ühed ja USA’s teised nimetused.

Omaette teemaks on Neweggi legendaarsed eripakkumised. Need ei ole Eesti stiilis – “18 000-kroonine sülearvuti nüüd 17 900.-!!! Kaasa tasuta hiirepadi!!!” – vaid kordades. Nii on näiteks olnud saada $600 videokaart 199 dollari eest, $200 kõvaketas poole hinnaga jne. Eripakkumised on sagedased ning väiksema allahindlusega pakkumised pidevad.

Omaette küsimus on see, kas Newegg Eestise hakkab kaupa saatma. Tahaks loota, et tehakse pood kogu Euroopa Liidule – ja eriti tore oleks see, kui meie Hansa- ja Ühispank teeksid kiire lepingu et saaks lihtsalt kauba eest maksta.

Eesti võrgupoed – doktorpeebud ja modikompid – muidugi hävivad totaalselt. Nad ei suuda hinna suhtes konkureerida – ehkki samas, seda nad ei tee ka praegu. “Päris” arvutipoodides ja Eesti võrgupoodides on samad hinnad – nii kaob ära võrgupoe suurim eelis, müügipinna ja müüjate puudumisest põhjustatud odavad hinnad.

Igal juhul jään mina Neweggi valikut ja hindasid ootama.

Advertisements

3 kommentaari »

 1. Nendel suurtel on tihti raske mõist et riigid nagu näiteks Eesti on ka eu liikmed ja kui kirjutavad et transport kogu eu ulatuses öeldakse Eesti tellimuste peale et sinna me küll ei saada. Loadame aga samas parimat meile.
  Aga rääkides Eesti hindade aeglases muutusest siis nt. LaCie ketaste puhul on see tingitud asjaolus et nad pole nii minev laup ja kõigepealt tahetakse vana kaup laost ära müüa kui ute hindadega kaup peale tellitakse. See on võike konnatiigi nagu Eesti turg on paratamatu probleem.
  Eesti võrgupoodidega on muidugi nii nagu on. See soodsam osa mis hinnakirjas paistab läheb tasa postikuluga nii et mingit erilist võitu me ei saa. Kõige paremini toidaks vast Eestis ainult selline tore ühemehe firma kus oleks veebipood, see kuvaks Acme, GNT,TD Baltic, Elko, Asbis jne hinnakirju ja paneks osta katet vast 2%. Kui inimene tellib läheb päring otse hulgimüüjale ja kaup saadetakse teele. (muidugi vajaks see plaan veidi täpsemat lahtikirjutamist)
  Ärimüügis seda mudelit juba kasutatakse ammu.

  Kommentaar kirjutas kixs — 2007-01-15 @ 13:40:50 | Vasta

 2. Hansa- ja ühispank ei tee ise mingeid lepinguid, nendega tehakse ;)… Selles mõttes on mõlemal pangal võrdlemisi kama, kas üks firma kasutab nende pangalinki või mitte…

  Kommentaar kirjutas mks — 2007-01-15 @ 15:08:04 | Vasta

 3. Tõenäosus hansa/sebi pangalingi jaoks taolises poes on alla 5%. Miks peaks üle Euroopa opereeriv pood tegema endale ühe pisikese riigi jaoks spetsiaalliidese? Kõik teised maksavad ju lihtsalt (krediit)kaardiga. Ja ma pole aru saanud, mille poolest hiljem maksmine kohe maksmisest halvem on.

  Kommentaar kirjutas keijo — 2007-01-15 @ 22:39:40 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.