…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2007-01-09

Mozilla Firefox: asendamatud pluginad. Kolmas osa.

Filed under: Firefox — Sander @ 10:43:40

Selle kirjutise esimest osa saab lugeda siit ja teist osa siit.

Ilma pikema sissejuhatuseta asume kirjelduste kallale.

Resurrect Pages

http://firefox-extensions.arantius.com/resurrect

Ikka juhtub et otsitav leht on kadunud, maha võetud või server on maas – või on süüdlaseks “SlashDot Effect” – pisikest serverit külastab ootamatult nii palju inimesi, et server langeb päris põlvili või muutub sigaaeglaseks.

Selle jaoks ongi Resurrect Pages. Ühe nupuklikiga saad näha, kas lehe koopia on mõnes lehti cahce‘vas arhiivis olemas.

Sarnaseid laiendusi on päris mitmeid – kuid mis eristab seda teistest on kasutajasõbralikkus (ühe klikiga menüü ja järgmisega leht) ja valitavate arhiivide rohkus – kõik levinumad/kiiremad on sees.

ScrapBook

http://amb.vis.ne.jp/mozilla/scrapbook/

ScrapBook on üks mu viimase aja lemmikuid – ausalt öeldes ei kujutagi enam elu ilma selleta ette.

Nimelt laseb ScrapBook salvestada lehekülje – või osa leheküljest – oma arvutisse. Kaval asi seejuures on aga asjaolu, et salvestatakse see kõik Bookmarks struktuuri sarnaselt – so, sa määrad mille alla miski läheb – vaata kõrvalolevat pilti. Ja kui Firefoxi sidebar’il vastavalt klikkida, siis avatakse see asi sinu oma arvutist.

Saad valida, kas salvestada ainult tekst või ka pildid, stiilid ja skriptid. Kas järgida väljaminevaid linke – ja kui sügavalt need alla tõmmata. Võimalusi on vägagi palju.

Nagu sellest veel vähe oleks, saad teha ScrapBookis ka märkmeid – kasulik koodijupp märkmesse ja järgmine kord lihtne leida ja kasutada. Mugav!

Lisaks on veel sellel Firefoxi pluginal omaenda laiendused – saad teha pakitud backupi, panna asjad erinevate arvutite vahel sünkroniseerimiseks üles box.net’i jne. On olemas ka eraldiseisev rakendus ScrapBookiga salvestatud-organiseeritud lehtede viimiseks CHM (Compressed HTML Help) formaati.

Kõik need täiendused on ScrapBooki enda lehelt saadavad.

Programmeerijale on ScrapBook täiesti asendamatu. Kõik teised saavad seda samamoodi kasutada – kasvõi näiteks silmajäänud retsept kusagilt veebilehelt käepärasesse kohta või hea hinnapakkumine teistega võrdlemiseks.

Tab Mix Plus

http://tmp.garyr.net/


Taaskord üks täiesti asendamatu laiendus, mille funktsionaalsus peaks olema Firefoxi juba sisse ehitatud.

Tab Mix Plus võimaldab määrata Firefoxi tabide väljanägemist, käitumist ja paigutust. Ülalolevalt pildilt võib näha, et minul on tabid kolme reana – ja need, mida ma veel vaadanud ei ole, on punase kirjaga. Lisaks on mul tabi peal lehe laadimise progressbar, nagu vasakul oleval pildil näha.

Tab Mix Plus teeb internetis surfamise oluliselt mugavamaks. Võimalik on JavaScripti poolt avatavad aknad suunata tabidesse, avada juba suletud tabe, määrata minimaalset ja maksimaalset tabi laiust ja väga, väga palju muud. Soovitan soojalt seda pluginat kõikidele võrgukasutajatele – selle kõiki võimalusi saate ise tundma õppida, siinkohal täielikku ülevaadet ei jõua anda.

View Source Charthttp://jennifermadden.com/scripts/ViewRenderedSource.html

Oled kunagi sattunud veebilehele, mille kood näeb välja selline (tänan, IBM, et tegid WebSphere nimelise käki!):

View Source Chart võtab selle segapudru ja näitab seda niimoodi:

Plugina uusim versioon, 2.6, võimaldab samamoodi näidata ka JavaScripti, kuid kahjuks on autor eemaldunud tasuta pluginate konseptsioonist ja küsib selle eest raha.

Web Developer

http://chrispederick.com/work/webdeveloper/


Allpool oleval stiliseeritud pildil on näha vaid osa Web Developeri poolt pakutavatest võimalusest. Last, but not least on Web Developer võimaluste poolest vahest võimsamaid, mida Firefoxi jaoks üldse olemas on – pakkudes vajalikke tööriistu nii veebisepale kui ka lihtsalt aktiivsemale arvutikasutajale.

Sul on võimalik teha… kõike. Alates cache, Java või JavaScripti keelamisest, referrerid, redirectid, cookiede kustutamine, vormi detailide näitamine ja POST <–> GET vahetamine, piltide, tabelite ja muude elementide detailid, jooksvalt CSS’i muutmine, Firefoxi suuruse muutmine (et näha, kuidas veebileht paistab madalamatel resolutsioonidel), lokaalse HTML’i ja CSS’i valideerimine W3C validaatoris,… jah, tõesti on palju – ei jõuagi kõike esimese hooga ette lugeda. Pane see peale ja katseta – ning sa ei kahetse.

Web Developeri noorem vend on XML Developer Toolbar. Nagu nimigi ütleb, on see suunatud XML’iga kokkupuutuvatele arendajatele. Hetkel on projekt alles lapsekingades, kuid tulevikus tõotab sellest tulla vägagi kasulik plugin.Need olid siis seekordsed pluginad. Kokku kolme osa peale sai teisi üsna palju – ja seejuures kõiki enda poolt kasutatavaid Firefoxi laiendusi ei tutvustanudki. Mõned pakuvad huvi liiga väikesele ringile ja teistel omadused on liiga kesised, et neid kirjeldada.Loodetavasti suutsin pakkuda kõigile lugejaile mõne uue ja kasuliku plugina.Kahtlustan, et see ei jää minu viimaseks postituseks ei Mozilla Firefoxist ega selle võimalustest – aga kui sul on mõni kaval nipp või tahad üldsust teavitada huvitavatest pluginatest – lisa see aga julgelt kommentaari

Advertisements

10 kommentaari »

 1. Mönus ylevaade. Aitäh! Olen vana ff ja pluginate kasutaja, aga möne hea viite ikka sain. Tänu!

  Kommentaar kirjutas Rupert — 2007-01-09 @ 17:01:24 | Vasta

 2. Upgrade’isin WDT eile versioon 1.1 peale ja nüüd mitmed funktsioonid ei toimi :( Näiteks asendamatu Display Element Information. Tundub, et põhjus selles, et uuendus miskipärast ei oska enam DOM Inspector’iga suhelda. Täpsemalt pole veel mahti olnud süveneda ja lahendust otsida.

  Kommentaar kirjutas Lembit — 2007-01-10 @ 12:08:12 | Vasta

 3. WDT 1.1’ga paistab meeletult probleeme olevat – ise uuendanud ei ole, aga foorumid on appikarjeid täis. Ise jäen praegu vana versiooni peale, uuendan ilmselt siis, kui parandused tehtud.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2007-01-10 @ 16:19:59 | Vasta

 4. Lisaks siis https://addons.mozilla.org/search.php?q=eesti&type=A&app=firefox – veel paar pluginat – millest võiks kirjutada :)

  Kommentaar kirjutas kanna — 2007-01-11 @ 10:45:04 | Vasta

 5. Speller on hea idee. Aga eestikeelne Firefox? Eiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2007-01-11 @ 10:53:03 | Vasta

 6. Eesti keel mõeldes emade/vanaemade/laste peale – loomulikult endal on olude sunnil arvuti inglise keel palju kodusem.

  Kommentaar kirjutas kanna — 2007-01-11 @ 11:25:32 | Vasta

 7. Ausalt öeldes ei mõista milleks eesti keelt brauseris vaja on.
  Siiani olen saanud ilma hakkama ja puudust ei tunne.
  Võibolla päris algaja arvutikasutaja saab sellest kindlust juurde.
  Hiljem hakkab see segadust tekitama seoses pluginate ja õpetustega mis on inglise keeles.
  Valgustage mind kui ma eksisin.

  Kommentaar kirjutas arvi — 2007-01-11 @ 11:26:12 | Vasta

 8. UI koha pealt ei hakka midagi arvama :)
  Eesti keele speller brauseris, aga eriti e-posti rakenduses on väga, väga väärt abivahend. Viidatud extension tuleb mulle uudisena, aga varem sai asja lahendada nii: http://www.dt.ee/blog/tarkvara/2006/10/eesti-keele-tugi-firefox-thunderbird/

  Kommentaar kirjutas Lembit — 2007-01-11 @ 18:49:06 | Vasta

 9. Oskab keegi öelda sellist pluginat, millega tabid mitmesse ritta saab panna? Tabide add-one on päris palju ja ei jõua neid kõiki läbi vaadata. Ühe mingi leidsin, aga see ei toeta FFi uuemaid versioone.

  Kommentaar kirjutas matu — 2007-04-11 @ 11:20:53 | Vasta

 10. Tab Mix Plus on ka sellessamas postituses ju kirjeldatud.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2007-04-11 @ 11:31:16 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.