…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2006-12-28

Eesti-inglise-eesti sõnastikul uus kasutajaliides

Filed under: Eesti keel — Sander @ 15:57:54

Eesti-inglise-eesti sõnastik

Uuendasin oma eesti-inglise-eesti sõnastiku kasutajaliidest. Sai tehtud nii kasutajatele mugavamaks kui ka välimuselt kenamaks.

Tõlke suunda määravate raadionuppude asemele said vastavad otsinupud, samuti said nupud ja tekstiväli kenamaks. Kui vorm Enter-nupuga submititakse, siis kasutatakse seda tõlkesuunda mida eelmisel otsingul kasutasid.

Lisaks said nii HTML, CSS kui ka Javascript pisut puhtamaks-kenamaks-paremaks.

Veidi ka sõnastikust endast

See on hetke suurim online eesti-inglise-eesti sõnastik. Eesti-inglise suunal on 172697, inglise-eesti suunal 187427 sõna ja fraasi. Veidi üle kahe kuu jooksul on tehtud 766518 otsingut – 195947 on erinevaid otsinguid. Keskmiselt on üks otsing võtnud aega andmebaasis (so, PHP’ni jõudmise hetkest kuni veebilehele tulemuse edastamiseni) 0.097 sekundit, minimaalselt 0.0015099s. Andmebaasiks on MySQL.

Keskmine otsingute arv päevas on 11272, maksimaalselt 25773 otsingut.

Algselt sai see sõnastik tehtud lihtsalt Ajaxi katsetamiseks – kui sa vajutad otsinupule, siis ei toimu mitte vormi saatmist serverisse ja seejärel terve lehe uuesti laadimist, vaid saadetakse päring Javascriptiga ja vastus tuuakse tagasi samamoodi. Oluliselt kiirem – ja kordades vahem ribalaiust kulub.

Aga ootamatult sai sõnastik vägagi populaarseks. Nagu eelpool näha, on päevaks koguni üle 25 000 otsingu. Hämmastav! Oleks ma teistmoodi mõtlev inimene, siis paneks ilmselt lehele reklaamid – või vähemalt “Anneta” nupu.

Olen mõelnud ka selle peale et teeks eraldiseisva sõnastikurakenduse. Ilma brauserita töötava fat client’i ma tegelikult .NET’is tegin, aga seda ei tasu mainidagi. Elame-näeme kuidas aega ja viitsimist on…

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: