…meie igapäevast IT’d anna meile igapäev…

2006-12-22

HTML kommentaarid ja erinevad brauserid

Filed under: Firefox,HTML,Rant — Sander @ 09:22:39

Tegin hiljaaegu copy-paste ühele jupile Javascriptile. Ei midagi erilist – lihtsalt üks tavafunktsioon ühelt lehelt teisele. Kõik töötas probleemideta Firefoxis – lehte näidati nagu peab, kõik töötas probleemideta.

Kõik see aga muutus, kui kontrollisin lehte ka Internet Exploreri ja Operaga. Täiesti ootamatult oli tulemuseks… valge leht??! No milles saab asi olla – W3C valideerimisteenus ütles, et leht on korras, kõik oli Firefoxis hea.. ja mida kuradit seal saab olla?

Aga siis välgatas – olin sama asja varemgi näinud, kaua-kaua aega tagasi. Nimelt olin kaasa haaranud HTML kommentaari (<!–), mis ikka <script language="javascript" type="text/javascript">’ile järgneb — aga olin jätnud panemata selle lõpetamise </script> ette. Tundsin ennest vägaväga lollina…

Firefox sai asjast aru – loll veebisepp oli kommentaari lõpetada unustanud, see selleks, renderdame lehe ikka korralikult ära. IE ja Opera leidsid ausalt, et kommentaarimärgile järgnev on kommentaar ja seda renderdama ei pea.

Esimene reaktsioon oli “oi kui lahe, Firefox on ikka niiiiiii hea”. Aga siis hakkasin mõtlema. Kuidas tegelikult õige oleks – kas brauser peab kehva veebisepa tööd parandama või näitama täpselt seda, mida HTML kood soovib? Nagunii on suur osa renderdusmootorist selleks, et kehva HTML’i korrektselt kuvada – kõige paremini saab kehva koodiga hakkama Internet Explorer, aga vaadates millist koodi Microsofti enda tööriistad väljastavad, siis ilmselt peabki see nii olema.

Skaala teises osas on Opera – pisimadki vääratused põhjustavad suuri jamasid. Samuti ei kipu Opera töötama täielikult W3C-kompatiibli koodiga – kunagi olin sunnitud tükk aega mässama sellega, et DHTML-menüü veebilehel korralikult tsenterdada. IE ja FF’ga ei olnud mingeid probleeme – aga Opera (tõsi, tol ajal veel versioon 8) ei saanud sellega hakkama. <center>, align="center", CSS…. hulluks võib minna. Lõpuks tegin 100% laia tabeli ja selle sisse pisikese tabeli, mille tsenterdasin. Ja pisikese tabeli sisse siis menüü – sellega sai lõpuks ka Opera hakkama.

Oh-jah. Rant läks pikemaks kui plaanitud. Juhtub.

Advertisements

3 kommentaari »

 1. nõrk oled kui scripti sisse kommenteerid

  Kommentaar kirjutas ingvar — 2006-12-22 @ 15:19:08 | Vasta

 2. Ei, standarditele vastav olen. Skript käib vahele, samamoodi nagu CSS.

  Nõrk oled, kui seda ei tea.

  Kommentaar kirjutas dukelupus — 2006-12-22 @ 15:32:14 | Vasta

 3. Et tabelit tsentrisse ajada, on vaja teha . Et ka IE asjast aru saaks, siis

  Kommentaar kirjutas er — 2006-12-22 @ 18:09:11 | Vasta


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.